Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian
[2010-2011] [2011-2012] [2012-2013][2013-2014][2014-2015][2015-2016][2016-2017][2017-2018][2018-2019][2019-2020][2020-2021] [Strona głowna]


Starsze wiadomości: 2021/2022
Przerwa na czytanie
Dodano:25.10.2021; Autor:I.Władyka ; Źródło:inf. własna;
20 października nasza szkoła przystąpiła do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytającychna przerwie pt. "Przerwa na czytanie".Wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". W akcję włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Na przerwach uczniowie czytali swoje ulubione książki z domowej biblioteczki...

Dzień Poczty Polskiej "Pod Muchomorkiem"
Dodano:20.10.2021; Autor:A. Aniszewska ; Źródło:inf. własna;
18 października jest obchodzony jako Ogólnopolski Dzień Poczty Polskiej. W tym dniu swoje święto mają wszyscy pracownicy poczty, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. Tego dnia dzieci z przedszkola "Pod Muchomorkiem" przypomniały sobie, kto nam przynosi listy, jaką drogę przebywa każdy list, zanim dotrze do adresata. [...] Dzieci z przedszkola "Pod Muchomorkiem" przywitały gościa- Pana listonosza, który zabrał nasze listy do wysłania.

Rodzinne spotkanie klasy IV
Dodano:18.10.2021; Autor:J.Żuk ; Źródło:inf. własna;
W piątkowe późne popołudnie uczniowie klasy IV wraz z rodzicami przybyli do szkoły, aby wspólnie z wychowawcą spędzić ten czas. Mamy upiekły smaczne ciasto, przygotowały też inne specjały, aby było nam miło i przyjemnie. Chłopcy przynieśli piłkę, a więc był czas na chwilę ruchu na boisku i na inne wspólne zabawy. Rodzice mogli podzielić się natomiast swoimi spostrzeżeniami po pierwszym miesiącu nauki w klasie IV.

Dzień Edukacji Narodowej
Dodano:15.10.2021; Autor:J.Żuk ; Źródło:inf. własna;
Od 1982 roku 14 października obchodzony jest w Polsce jako Dzień Edukacji Narodowej na pamiątkę powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich, którzy pracują w szkołach: nauczycieli, pracowników administracji, obsługi, a także uczniów i rodziców. Wszak sprawnie działająca szkoła to organizm, w którym każdy jest ważny. Tradycyjnie jest to dzień wolny od zajęć edukacyjnych. Jednak w naszej szkole od samego rana słychać było gwar uczniów i życzenia...

Sukces naszego ucznia
Dodano:11.10.2021; Autor:J.Żuk ; Źródło:inf. własna;
W piątek w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie odbył się Szkolny Konkurs Gam instrumentów smyczkowych, w którym udział wzięło 23 młodych artystów. W kategorii I stopnia wyróżnienie zdobył uczeń III klasy naszej szkoły Paweł Musielak. Gratulujemy Pawłowi sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.

Wycieczka do Góry
Dodano:07.10.2021; Autor:I.Władyka/J.Żuk ; Źródło:inf. własna;
5 października uczniowie kl.IV-VI pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w żywych lekcjach historii i przyrody na terenie Góry. Pani Elżbieta Maćkowska, opiekun pracowni Historii Ziemi Górowskiej, przybliżyła nam historię naszego miasta powiatowego. Ciekawie opowiadała i pokazywała górowskie zabytki: XV-wieczną Wieżę Głogowską, XIV-wieczne mury obronne, studnię, miejsca w których były kiedyś dwa ratusze miejskie oraz zamek.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dodano:05.10.2021; Autor:E.Deperas ; Źródło:inf. własna;
W tym roku szkolnym ŚDTM wypadł 1 października. Była to wspaniała zabawa matematyki poprzez zabawę. Uczniowie kl III przygotowania do tego dnia rozpoczęli tydzień wcześniej. 24 września odbyły się klasowe eliminacje do Turnieju Wiedzy, a potem przez cały tydzień wszyscy zainteresowani pilnie obserwowali klasę i korytarze szkolne. W każdy dzień czekało nowe zadania tabliczkowe. Były rebusy, test liczenia na czas czy też jesienne liczenia z panią jeżową.

Dzień Chłopaka
Dodano:01.10.2021; Autor:- ; Źródło:inf. własna;
Przedszkolaki oraz dzieci z klasy "0" hucznie obchodziły święto wszystkich chłopców.Nasi dzielni panowie mieli do wykonania kilka zadań, za realizację których zdobywali pieczątki. Jednym z nich było rozpoznanie i nazwanie sztućców po dotyku. Inne dotyczyło odpowiedzi na pytania związane z zachowaniem się przy stole. Chłopcy musieli również pochwalić się wiedzą i odszukać błędy w tytułach bajek.

Akcja wypuszczania kuropatw i bażantów
Dodano: 29.09.2021; Autor:E.Deperas ; Źródło:inf. własna;
Wielkie poruszenie wśród najmłodszych klas. A dlaczego? Zostaliśmy zaproszeni przez członków Koła Łowieckiego "Rogacz" do udziału w kolejnej akcji wypuszczania młodych kuropatw i bażantów na "przysłowiową" wolność. Członkowie naszego zaprzyjaźnionego koła od kilku lat dbają o powiększenie liczebności tych ptaków na naszym terenie. Zatem we wtorkowy ranek 21 września ochoczo zjawiliśmy się przed domkiem myśliwskim w Sułowie Wielkim.

Międzynarodowy Dzień Jabłka
Dodano: 29.09.2021; Autor:E.Deperas ; Źródło:inf. własna;
"Czerwone jabłuszko przekrojone..." smakuje wyśmienicie, podobnie jak kompot z tego owocu, o szarlotce już nie wspomnimy. To smaczne, zdrowe, pachnące i chrupiące jabłko doczekało się swojego święta. W klasach I-III z tej okazji odbył się konkurs plastyczny "Jabłko znane czy nieznane?". Na konkurs wpłynęło 22 prace, same pomysłowe i smakowite.

Pierwszy dzień jesieni
Dodano: 24.09.2021; Autor:M.Sztyma ; Źródło:inf. własna;
23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Dzieci z przedszkola i zerówki z niecierpliwością czekały na ten dzień. Do naszej szkoły dotarła przesyłka od kolorowej Pani Jesieni z koszem pełnym darów z sadu i ogrodu. Podczas całodniowych zajęć dzieci wykonywały zadania, które listem przesłała im Pani Jesień. Były zabawy ruchowe, taneczne do piosenek o jesieni, zadania matematyczne...

Wyjazd do schroniska
Dodano: 23.09.2021; Autor:I.Szkaradek/J.Żuk ; Źródło:inf. własna;
W środowy poranek 22 września 2021r, z samego rana uczniowie z klasy 4, 6, 7 i 8 wraz z wychowawcami udali się odwiedzić Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom w Głogowie. Celem wycieczki i zbiórki było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych oraz skrzywdzonych zwierząt. Podczas wyjazdu dzieci dowiedziały się, jak funkcjonuje schronisko, a także zobaczyły, jak wyglądają pomieszczenia dla psów i kotów.

Dzień kropki
Dodano: 22.09.2021; Autor:I.Szkaradek/E.Deperas ; Źródło:inf. własna;
Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, więc nie mogło go zabraknąć w naszej szkole. Każdy uczeń powinien odkryć w sobie talent, poznać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie bawić się, bo każdy ma jakieś... SUPERMOCE. Tego dnia nie mogło zabraknąć rozważań o Vashti, bohaterce książki "Kropka", oczywiście z wykorzystaniem rutyn myślenia krytycznego.

Nasze uczennice na podium
Dodano: 20.09.2021; Autor:I.Szkaradek/J. Żuk ; Źródło:inf. własna;
Agata Gołębiowska, Amelia Smektała, Kinga Wojlekun i Wiktoria Wojlekun od kilku lat należą do klubu sportowego Mażoretki "Artist" w Górze. Łącza naukę ze swoją pasją tańca z pałką zwaną "batonem". W sobotę wcześnie rano razem ze swoim klubem i rodzicami ruszyły do Wronek na Ogólnopolski Festiwal Tańca Mażoretkowego "Wirująca pałeczka", gdzie ich występ został wysoko oceniony prze jurorów.

Sprzątanie świata
Dodano: 20.09.2021; Autor:Izabela Szkaradek ; Źródło:inf. własna;
Sprzątanie świata(ang.Clean Up the World) – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. W naszej szkole w dniach 15-17.09.2021 również włączyli się w akcję dla naszej planety. Wspólnie z wychowawcami wysprzątali teren wokół szkoły.

Hej góry nasze góry...
Dodano: 20.09.2021; Autor:Kamila Szelest ; Źródło:inf. własna;
Długo uczniowie klasy V czekali na swoją wycieczkę do Gronia. Miała się odbyć na koniec klasy III. Niestety, przeszkodziła pandemia. Dopiero w tym roku spełniło się ich wielkie marzenie. 13 września wraz z wychowawczynią panią Kamilą Szelest i wychowawczynią w klasach I - III panią Anetą Oczek wyjechali na spotkanie wielkiej przygody. Czekało na nich wiele atrakcji.

"Zwierzaki w obiektywie"
Dodano: 17.09.2021; Autor:Aniela Lulek ; Źródło:inf. własna;
Wąsowskie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami "Kundelek" oraz Biblioteka Publiczna w Wąsoszu zorganizowały konkurs fotograficzny "Zwierzaki w obiektywie". [...] W konkursie udział wzięły nasze dwie uczennice z klasy VI: Ewa Matuszkowiak i Aniela Lulek, które otrzymały wyróżnienia.

Narodowe Czytanie
Dodano: 07.09.2021; Autor:Janusz Żuk ; Źródło:inf. własna;
Również w naszej szkole, jak od wielu lat stało się to tradycją, odbyła się uroczystość Narodowego Czytania. W poniedziałek w budynku w Pobielu, a we wtorek w Czarnoborsku poznawaliśmy sylwetkę Gabrieli Zapolskiej i słuchaliśmy fragmentów "Moralności pani Dulskiej w wykonaniu i interpretacji pani dyrektor, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.

Przywitanie nowego roku szkolnego
Dodano: 02.09.2021; Autor:Agnieszka Oczek ; Źródło:inf. własna;
1 września odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Przedszkolaki, uczniowie klasy "0" oraz klasy I przybyli do szkoły ze swoimi rodzicami. Dla wielu z nich był to przecież pierwszy dzień w nowej szkole. Pozostali uczniowie uczący się w obu naszych szkolnych budynkach spotkali się w tym dniu z wychowawcami klas. Wakacje, niestety, dobiegły końca, ale my z ogromnym entuzjazmem witamy nadchodzący rok szkolny.Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Dodano: 30.08.2021; Autor:- ; Źródło:inf. własna;
Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice! Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1.09.2021 r. w klasach z wychowawcą (bez udziału rodziców oprócz przedszkola, "0" i klasy I) według harmonogramu podanego poniżej. W komunikacie podajemy również rozkład kursowania autobusu szkolnego w dniu 1.09.2021 r.[2010-2011] [2011-2012] [2012-2013][2013-2014][2014-2015][2015-2016][2016-2017][2017-2018][2018-2019][2019-2020] [2020-2021][Strona główna]