Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian
[2010-2011] [2011-2012] [2012-2013][2013-2014][2014-2015][2015-2016][2016-2017][2017-2018][2018-2019][2019-2020][2020-2021] [Strona głowna]


Starsze wiadomości: 2021/2022
Pasowanie na czytelnika
Dodano:11.04.2022; Autor:Irena Władyka; Źródło:inf. własna;
W środę 6 kwietnia 2022r.od samego rana w szkolnej bibliotece było gwarno i panował podniosły nastrój. To właśnie tego dnia nasi pierwszoklasiści zostali prawdziwymi czytelnikami. Jednak zanim to nastąpiło, wszyscy zgromadzeni obejrzeli inscenizację w wykonaniu uczniów kl.II. Występujące w niej bajkowe postacie były bardzo nieszczęśliwe z powodu nieodpowiedniego traktowania ich przez czytelników.

Z książką poznaj i pokochaj Polskę
Dodano:04.04.2022; Autor:Irena Władyka; Źródło:inf. własna;
Marcowe zajęcia z innowacji pt."Z książką poznaj i pokochaj Polskę" dla kl.0a i 0b dotyczyły polskiej przyrody. Dzieci poznawały różne rodzaje krajobrazów oglądając zgromadzone na zajęciach kolorowe plansze i ilustracje w książkach popularno-naukowych z księgozbioru biblioteki. Następnie na przygotowanym konturze Polski nanosiły odpowiednie kolory plasteliny tworząc mapę krajobrazową naszej ojczyzny. Powstały naprawdę przepiękne prace.

Sukcesy naszych szkolnych karateków
Dodano:30.03.2022; Autor:Izabela Szkaradek; Źródło:inf. własna;
W sobotę 19.03.2022 r. w Legnicy odbył się Turniej Karate "Arashi Kids 2022", który był przeznaczony dla dzieci i młodzieży do lat 13. W turnieju startowało 251 zawodników z 18 drużyn. Uczniowie z naszej szkoły, którzy należą do klubu "Turbo Sport", również startowali w tym turnieju. Miejsca medalowe prezentują się następująco:

Wizyta w Bibliotece Publicznej
Dodano:30.03.2022; Autor:Marta Bugajska; Źródło:inf. własna;
24 marca przedszkolaki i dzieci z klasy 0 w Pobielu wybrały się do kina. W ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej "Nowe horyzonty" obejrzały film pt. "Ella Bella Bingo". Następnie udaliśmy się do Biblioteki Publicznej, gdzie czekały na nas sympatyczne panie bibliotekarki. Najpierw zwiedziliśmy niesamowite miejsce - Izbę Regionalną, dzięki której przenieśliśmy się w przeszłość.

Polskie miasta w legendach
Dodano:25.03.2022; Autor:Mariola Sztyma; Źródło:inf. własna;
W pierwszych dniach marca w zerówkach ogłoszono konkurs plastyczny pt. "Miasta polskie w legendach" w związku z realizowaną w tych oddziałach innowacją o charakterze metodycznym "Z książką poznaj i pokochaj Polskę". Podczas lutowych zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat polskich miast, skupiając się w dużej mierze na poznaniu ich głównych zabytków oraz legend.

Dobrze być razem
Dodano:25.03.2022; Autor:Janusz Żuk; Źródło:inf. własna;
W czwartkowe popołudnie 24 marca uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą wybrali się na klasową wycieczkę do Lubina. Razem z nami wyjechali też nasi nowi uczniowie z Ukrainy, Sofia i Vladyslav, którzy od pewnego czasu uczęszczają do naszej klasy. Celem od dawna planowanej eskapady była kręgielnia w Centrum Sportu i Rekreacji

"Wiosna - ach to ty"
Dodano:23.03.2022; Autor:Janusz Żuk; Źródło:inf. własna;
Obchody Dnia Wiosny i Dnia Ucznia należą do tradycji naszej szkoły. W tym roku po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią z wielką ochotą przystąpiliśmy do planowania tego dnia. Nawiązując do poprzednich lat, na pierwszych dwóch lekcjach oddaliśmy szkołę we władanie naszych ósmoklasistów, którzy podzielili się rolami i przejęli funkcję wychowawców w pozostałych klasach.

Wieczór filmowy klasy VI
Dodano:22.03.2022; Autor:Izabela Szkaradek; Źródło:inf. własna;
W piątek 18.03.2022 r. klasa VI wraz z wychowawcą przybyła do szkoły w godzinach wieczornych, aby wspólnie spędzić wieczór filmowy. Głownym celem takiego spotkania było integracja zespołu klasowego, ukazanie alternatywy spędzania wolnego czasu. Uczniowie wybrali film z kategorii horroru pt :" Obecność". Po zakończonym seansie był czas na wspólne gry i poznanie liter z języka ukraińskiego.

Dzień bez plecaka
Dodano:21.03.2022; Autor:Izabela Szkaradek; Źródło:inf. własna;
18 marca 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy dzień bez plecaka. Uczniowie mogli przynieść podręczniki i przybory szkolne w czym tylko chcieli. Ich kreatywność nie miała granic. Rano uczniowie zamiast plecaków i tornistrów maszerowali do szkoły z dziwnymi przedmiotami. Byki widziani z klatkami dla zwierząt, sklepowymi koszykami, podróżniczymi walizkami, wiadrami, wózkami, legowiskami dla zwierząt, chlebakami a nawet taczką.

Podsumowanie akcji "Góra Grosza 2022"
Dodano:15.03.2022; Autor:Izabela Szkaradek; Źródło:inf. własna;
Od kilku lat nasza szkoła włącza się w zbiórkę monet. To już XXII edycja "Góry Grosza", akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W naszej szkole uzbieraliśmy niezłą sumę w kwocie 1557,40 zł. W zbiórce wzięli uczniowie ze wszystkich klas, zaczynając od najmłodszych, kończąc na uczniach najstarszych.

Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy
Dodano:09.03.2022; Autor:--; Źródło: MEiN;
Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i kl.I
Dodano: 22.02.2022; Autor: ; Źródło:inf. własna;
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima w Czarnoborsku informuje, że z dniem 01.03.2021 r. (wtorek) rozpoczyna się nabór dzieci do oddziałów przedszkolnych, a z dniem 10.03.2021r. (czwartek) do klasy pierwszej szkoły podstawowej.Szczegółowe informacje i wnioski do pobrania w zakładce REKRUTACJA

Z książką poznaj i pokochaj Polskę
Dodano:04.03.2022; Autor:Irena Władyka; Źródło:inf. własna;
Styczniowe zajęcia z innowacji "Z książką poznaj i pokochaj Polskę" dotyczyły poprawnego wysławiania się i pisania. Dzieci z kl.0a i 0b zapoznawały się z polskimi przysłowiami, rymowankami i wyliczankami; próbowały swoich sił powtarzając łamańce językowe i rozwiązując rebusy. Wykonały ilustrację do wybranego polskiego przysłowia.

Konkurs Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym
Dodano:04.03.2022; Autor:Izabela Szkaradek; Źródło:inf. własna;
Uczeń z naszej szkoły Daniel Muzyka z klasy VIII zdobył I miejsce w kategorii praca przestrzenna. Jego opiekunem jest pani Wioleta Nawrocka. Wystawa nagrodzonych prac będzie dostępna od 14 lutego 2022 r. do 1 marca 2022 r. w Zespole: Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej i Przedszkole w Niechlowie. Wręczenie nagród odbędzie się 10 czerwca 2022 r. o godz. 11.00 w Domu kultury w Górze.

Z wizytą w Urzędzie Miasta i Gminy
Dodano:25.02.2022; Autor: Marta Bugajska; Źródło:inf. własna;
24 lutego przedszkolaki oraz dzieci z klasy 0 w Pobielu wybrały się na wycieczkę do Wąsosza. Pierwszym punktem wyprawy było kino. W ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej "Nowe horyzonty" obejrzały film pt. "Wiking Tappi". Przygody dzielnego wikinga i jego przyjaciół bardzo zainteresowały dzieci. Z zaciekawieniem śledziły one dalsze losy bohaterów.

Podsumowanie konkursów
Dodano:25.02.2022; Autor:Izabela Szkaradek; Źródło:inf. własna;
W styczniu pod patronatem Nadleśnictwa Góra Śląska odbyły się dwa szkolne konkursy plastyczne dotyczące tematyki zimowej. W klasach I-III koordynatorem konkursu była pani Elżbieta Deperas wraz z panią Irena Władyką . Konkurs nosił nazwę "Zwierzęta leśne zimą". Na konkurs wpłynęło 15 prac z czego nagrodzone zostało 5 prac. Uczniowie klas IV-VIII chętnie wzięli udział w konkursie pod nazwą "Las zimą". Opiekunem tego konkursu była pani Izabela Szkaradek oraz pania Irena Władyka. Na konkurs wpłynęło 20 prac .

Wizyta pielęgniarki
Dodano:24.02.2022; Autor: Mariola Sztyma; Źródło:inf. własna;
23 lutego do szkoły w Pobielu przybyła pani Renata Kroll-Chorostkowska, która na co dzień pracuje w szpitalu w Rawiczu. Podczas spotkania opowiadała przedszkolakom i dzieciom z klasy "0" na czym polega praca pielęgniarki. Pani Renata w bardzo ciekawy sposób zapoznała dzieci z historią pielęgniarstwa. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem słuchały, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Wolontariusze w akcji
Dodano:14.02.2022; Autor: Izabela Szkaradek; Źródło:inf. własna;
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny stali się wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ostatnią niedzielę stycznia, czyli 30.01.2022 roku mimo wichury ruszyli z puszkami na zbiórkę. [...] Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowali się w akcę.

Bale w karnawale
Dodano:14.02.2022; Autor:; Źródło:inf. własna;
Tuż przed feriami zimowymi odbyły się w naszej szkole karnawałowe bale, na których bawiły się dzieci uczęszczajace do przedszkola "Pod Muchomorkiem" oraz uczące się w budynku mieszczącym się w Pobielu. Na samym początku dzieci zaprezentowały swoje przebrania. Po zaprezentowaniu przepięknych strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej i skocznej muzyki. Nie zabrakło również wielu znanych i lubianych przez wszystkich zabaw...

Dzień Babci i Dziadka
Dodano:25.01.2022; Autor:M.Bugajska; Źródło:inf. własna;
We wtorek 25 stycznia przedszkolaki i dzieci z klasy 0 w Pobielu wystąpiły w przedstawieniu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Chcąc podziękować za miłość, cierpliwość, troskę i poświęcony czas,dzieci przygotowały specjalny program artystyczny pt. "Powróćmy jak za dawnych lat". Mali artyści śpiewali piosenki, recytowali wiersze, tańczyli, a na zakończenie dumnie zaśpiewali wszystkim babciom i dziadkom "Sto lat"

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową
Dodano:17.01.2022; Autor:I.Szkaradek; Źródło:inf. własna;
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach. Tak było również i tym razem. Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu ogłosił konkurs na kartkę bożonarodzeniową "klasową". Uczniowie wykonali wspólnie na zajęciach piękne kartki.Możemy pochwalić się sukcesami.

Z książką poznaj i pokochaj Polskę
Dodano:04.01.2022; Autor:I.Władyka; Źródło:inf. własna;
Kolejne miesiące realizacji innowacji "Z książką poznaj i pokochaj Polskę" już za nami. W listopadzie dzieci z kl.0a i 0b poznawały polskie pieśni patriotyczne: oglądały prezentacje multimedialne, słuchały nagrań, a także samodzielnie śpiewały. W czasie zajęć wykonały orła białego, wykorzystując odciski własnych dłoni. Poznawały także polskie stroje i tańce ludowe. Słuchały wierszy związanych z tańcami, kolorowały stroje ludowe według wzoru.

Niespodzianka dla przedszkolaków
Dodano:03.01.2022; Autor: Beata Augustyniak; Źródło:inf. własna;
22 grudnia 2021 roku nasze przedszkole odwiedzili niespodziewani goście. Okazało się, że wcześniejsze działania rodziców w celu pozyskania sponsorów na rzecz naszego Punktu Przedszkolnego przyniosły oczekiwane efekty. Dzięki przychylności Zarządu Spółki Chemeko - System przedszkolaki otrzymały nowe zabawki, które sprawiły im wielką radość.


Konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy
Dodano:21.12.2021; Autor: Izabela Szkaradek; Źródło:inf. własna;
Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się nie tylko z miłością, spokojem, ale także pięknie udekorowanym domem. W naszej szkole również postanowiliśmy wprowadzić świąteczny nastrój poprzez dekorowanie naszych sal klasowych elementami świątecznymi. W piątek 17 grudnia 2021 rozstrzygnięty został klasowy konkurs świąteczny na najdłuższy łańcuch choinkowy, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski.


Warto pomagać. Wolontariusze w akcji
Dodano:15.12.2021; Autor: Izabela Szkaradek; Źródło:inf. własna;
W tym roku nasza szkoła wzięła udział a akcji Szlachetnej Paczki. Zaangażowanie rodziców i nauczycieli przerosło nasze oczekiwania. Wolontariusze i uczniowie z 3 klasy pomogli zapakować podarunki. Zebraliśmy artykuły dla dzieci, żywność, ubrania, zabawki oraz słodycze. Bagażnik samochodu był wypełniony po brzegi...


Sukcesy naszych uczniów
Dodano:14.12.2021; Autor: Izabela Szkaradek; Źródło:inf. własna;
W sobotni poranek 11 grudnia 2021r. uczniowie z naszej szkoły, którzy uczęszczają na pozalekcyjne zajęcia karate, wyruszyli w podróż do Chocieni na XI Mikołajkowy Turniej Karate. Zawodnicy brali udział w różnych konkurencjach: tor przeszkód oraz kihon dziewcząt i chłopców.[...]Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych wygranych oraz udanych turniejów.


Wyjazd do kina
Dodano:13.12.2021; Autor: Izabela Szkaradek; Źródło:inf. własna;
8 grudnia 2021 r. uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami ruszyli w podróż do Lubina do Kina Helios, by obejrzeć film "Chłopiec w chmurach". Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna), kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu,integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej oraz poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie.


Świąteczny Kiermasz
Dodano:09.12.2021; Autor: Janusz Żuk; Źródło:inf. własna;
W czwartek 9 grudnia uczniowie klasy IV przy pomocy i wsparciu rodziców zorganizowali w szkole "Świąteczny Kiermasz", na którym sprzedawane były własnoręcznie wykonane wieńce adwentowe, ozdoby na świąteczny stół i na choinkę, a także domowe wypieki i desery. Zarobione w ten sposób pieniądze zasiliły klasowy fundusz, który postanowiliśmy przeznaczyć na najbliższą klasową wycieczkę, a 100 złotych wpłaciliśmy na konto "Akademii Przyszłości".


Mikołajki
Dodano:06.12.2021; ; Źródło:inf. własna;
6 grudnia każdego roku wszyscy, duzi i mali, wypatrują gościa, który odwiedza wszystkich. W naszej szkole od rana było wielkie poruszenie, każdy zaglądał, czy już nadjeżdża. Przyjechał z workami wypchanymi prezentami. Mikołaj odwiedził zarówno przedszkolaki i nawet nie zapomniał o najstarszych uczniach w naszej szkole.


"Złota polska jesień". Podsumowanie konkursu
Dodano:06.12.2021; Autor: Izabela Szkaradek; Źródło:inf. własna;
W październiku i listopadzie przy współpracy z Nadleśnictwem Góra Śląska przeprowadzony został konkurs fotograficzny pt. "ZŁOTA POLSKA JESIEŃ" dla uczniów naszej szkoły. Na konkurs wpłynęło 15 prac. Wszystkie były piękne i niepowtarzalne. Nagrodzeni zostali:


Andrzejkowe wróżenie
Dodano:06.12.2021; Źródło:inf. własna;
Ostatni tydzień listopada w naszej szkole to czas, w którym kultywujemy polską tradycję andrzejkowego wróżenia. [...] W grupach gromadzących poszczególne klasy bawią się i ci najmłodsi, i ci najstarsi, dzieci uczęszczający do przedszkola i uczniowie klasy VIII. Dla wszystkich bowiem jest to okazja do dobrej zabawy i śmiechu, a jeśli jakaś wróżba nas szczególnie cieszy, to tym lepiej.

Z książką poznaj i pokochaj Polskę
Dodano:02.12.2021; Autor:I.Władyka; Źródło:inf. własna;
Już trzeci rok z kolei dzieci z kl.0a i 0b odwiedzają bibliotekę szkolną, aby wspólnie uczyć się i bawić w otoczeniu książek. Tym razem tematem spotkań jest nasza ojczyzna -Polska. Na zajęciach realizujemy innowację pedagogiczną pt. "Z książką poznaj i pokochaj Polskę". Inspiracją do opracowania i wdrożenia innowacji stały się kierunki polityki oświatowej państwa na bieżący rok szkolny.

Dzień Pluszowego Misia
Dodano:29.11.2021; Autor: ; Źródło:inf. własna;
5 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci - pluszowy miś.Tego dnia nasza sala zamieniła się w prawdziwe misiowe królestwo. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się dzień wcześniej, kiedy to dzieci z klasy "0"" tworzyły swoje balonowe misie. Trzeba przyznać, że stały się one piękną dekoracją naszej sali. Tego dnia dzieci nie mogły narzekać na nudę! Od samego rana było wiele atrakcji.

Szkolny dzień życzliwości
Dodano:29.11.2021; Autor:I.Szkaradek ; Źródło:inf. własna;
26 listopada 2021 r zakończyliśmy obchody dnia życzliwości. Cały tydzień na było "częstować " się dobrym słowem. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje. Uczniowie bardzo chętnie robili sobie zdjęcia w fotobudce. Tego dnia również uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto (kolor optymizmu i radości) bądź posiadali żółte akcenty ubioru.

Czekoladowe historie
Dodano:22.11.2021; Autor:E.Deperas ; Źródło:inf. własna;
16 listopada uczniowie klas I-III brali udział w niezwykle smacznej i pachnącej wycieczce do Boszkowa(nie było kąpieli w jeziorze). Tym razem celem było poznanie bliższej i dalszej historii czekolady. Spotkanie z czekoladą odbyło się w "Tryton edukacja i zabawa". Były to warsztaty podczas, których degustowaliśmy czekoladowe wytwory, tworzyliśmy praliny, smakowaliśmy owoce w białej i deserowej czekoladzie.

Pacynka. Szlachetni bohaterowie lektur
Dodano:17.11.2021; Autor:P.Garboś ; Źródło:inf. własna;
Uczniowie klasy VI rozpoczęli działania w ramach projektu edukacyjnego zatytułowanego "Pacynka. Szlachetni bohaterowie lektur". Pierwsze zadanie związane z lekturą "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza było zadaniem konkursowym. Chętni uczniowie mieli dowiedzieć się, co to jest oda i stworzyć odę do Stasia Tarkowskiego.

XXI Dzień Papieski
Dodano:17.11.2021; Autor:H.Góralczyk ; Źródło:inf. własna;
27 października 2021 r. w budynku szkoły w Czarnoborsku odbył się apel z okazji XXI Dnia Papieskiego pod hasłem:"Nie lękajcie się!". Uczniowie klasy piątej przypomnieli całej społeczności szkolnej ważne wydarzenia z życia Jana Pawła II, jego wyboru na Stolicę Piotrową i jego nauczania. Przedstawili wierszem i piosenką zapowiedź Juliusza Słowackiego o słowiańskim papieżu. Przypomnieli ważne słowa Jana Pawła II: "Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi", którymi rozpoczął swój pontyfikat.

"Kolorowa jesień"
Dodano:15.11.2021; Autor:M.Bugajska ; Źródło:inf. własna;
10 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kolorowa jesień". Konkurs ten skierowany był do przedszkolaków i dzieci z klas "0". Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe. Nagrodzono jednak te, w których szczególnie widoczna była samodzielność dzieci. Każda z prac była piękna, pomysłowa i przede wszystkim kolorowa.

Święto Niepodległości
Dodano:11.11.2021; Autor:E.Deperas ; Źródło:inf. własna;
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Aby uczcić to święto, uczniowie w całej Polsce, we wszystkich szkołach, 10 listopada 2021 roku dokładnie o godzinie 11.11 przystąpili do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła do hymnu". Biorąc udział we wspólnym śpiewaniu, dowiedliśmy, że Ojczyana swoja każdemu najmilsza.

Dzień dyni
Dodano:02.10.2021; Autor:M.Bugajska ; Źródło:inf. własna;
W piątek 29 października przedszkolaki oraz dzieci z klasy "0" w Pobielu obchodziły Święto dyni. Tego dnia przyszły ubrane na pomarańczowo, a sale zamieniły się w dyniowe królestwa. Od samego rana czekało na dzieci wiele atrakcji. Było mnóstwo zabaw z wykorzystaniem tego warzywa, np. "Dynia parzy" czy podawanie jej w określony sposób. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych, podczas których kształtowały między innymi sprawność ruchową.

Przerwa na czytanie
Dodano:25.10.2021; Autor:I.Władyka ; Źródło:inf. własna;
20 października nasza szkoła przystąpiła do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytającychna przerwie pt. "Przerwa na czytanie".Wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". W akcję włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Na przerwach uczniowie czytali swoje ulubione książki z domowej biblioteczki...

Dzień Poczty Polskiej "Pod Muchomorkiem"
Dodano:20.10.2021; Autor:A. Aniszewska ; Źródło:inf. własna;
18 października jest obchodzony jako Ogólnopolski Dzień Poczty Polskiej. W tym dniu swoje święto mają wszyscy pracownicy poczty, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. Tego dnia dzieci z przedszkola "Pod Muchomorkiem" przypomniały sobie, kto nam przynosi listy, jaką drogę przebywa każdy list, zanim dotrze do adresata. [...] Dzieci z przedszkola "Pod Muchomorkiem" przywitały gościa- Pana listonosza, który zabrał nasze listy do wysłania.

Rodzinne spotkanie klasy IV
Dodano:18.10.2021; Autor:J.Żuk ; Źródło:inf. własna;
W piątkowe późne popołudnie uczniowie klasy IV wraz z rodzicami przybyli do szkoły, aby wspólnie z wychowawcą spędzić ten czas. Mamy upiekły smaczne ciasto, przygotowały też inne specjały, aby było nam miło i przyjemnie. Chłopcy przynieśli piłkę, a więc był czas na chwilę ruchu na boisku i na inne wspólne zabawy. Rodzice mogli podzielić się natomiast swoimi spostrzeżeniami po pierwszym miesiącu nauki w klasie IV.

Dzień Edukacji Narodowej
Dodano:15.10.2021; Autor:J.Żuk ; Źródło:inf. własna;
Od 1982 roku 14 października obchodzony jest w Polsce jako Dzień Edukacji Narodowej na pamiątkę powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich, którzy pracują w szkołach: nauczycieli, pracowników administracji, obsługi, a także uczniów i rodziców. Wszak sprawnie działająca szkoła to organizm, w którym każdy jest ważny. Tradycyjnie jest to dzień wolny od zajęć edukacyjnych. Jednak w naszej szkole od samego rana słychać było gwar uczniów i życzenia...

Sukces naszego ucznia
Dodano:11.10.2021; Autor:J.Żuk ; Źródło:inf. własna;
W piątek w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie odbył się Szkolny Konkurs Gam instrumentów smyczkowych, w którym udział wzięło 23 młodych artystów. W kategorii I stopnia wyróżnienie zdobył uczeń III klasy naszej szkoły Paweł Musielak. Gratulujemy Pawłowi sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.

Wycieczka do Góry
Dodano:07.10.2021; Autor:I.Władyka/J.Żuk ; Źródło:inf. własna;
5 października uczniowie kl.IV-VI pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w żywych lekcjach historii i przyrody na terenie Góry. Pani Elżbieta Maćkowska, opiekun pracowni Historii Ziemi Górowskiej, przybliżyła nam historię naszego miasta powiatowego. Ciekawie opowiadała i pokazywała górowskie zabytki: XV-wieczną Wieżę Głogowską, XIV-wieczne mury obronne, studnię, miejsca w których były kiedyś dwa ratusze miejskie oraz zamek.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dodano:05.10.2021; Autor:E.Deperas ; Źródło:inf. własna;
W tym roku szkolnym ŚDTM wypadł 1 października. Była to wspaniała zabawa matematyki poprzez zabawę. Uczniowie kl III przygotowania do tego dnia rozpoczęli tydzień wcześniej. 24 września odbyły się klasowe eliminacje do Turnieju Wiedzy, a potem przez cały tydzień wszyscy zainteresowani pilnie obserwowali klasę i korytarze szkolne. W każdy dzień czekało nowe zadania tabliczkowe. Były rebusy, test liczenia na czas czy też jesienne liczenia z panią jeżową.

Dzień Chłopaka
Dodano:01.10.2021; Autor:- ; Źródło:inf. własna;
Przedszkolaki oraz dzieci z klasy "0" hucznie obchodziły święto wszystkich chłopców.Nasi dzielni panowie mieli do wykonania kilka zadań, za realizację których zdobywali pieczątki. Jednym z nich było rozpoznanie i nazwanie sztućców po dotyku. Inne dotyczyło odpowiedzi na pytania związane z zachowaniem się przy stole. Chłopcy musieli również pochwalić się wiedzą i odszukać błędy w tytułach bajek.

Akcja wypuszczania kuropatw i bażantów
Dodano: 29.09.2021; Autor:E.Deperas ; Źródło:inf. własna;
Wielkie poruszenie wśród najmłodszych klas. A dlaczego? Zostaliśmy zaproszeni przez członków Koła Łowieckiego "Rogacz" do udziału w kolejnej akcji wypuszczania młodych kuropatw i bażantów na "przysłowiową" wolność. Członkowie naszego zaprzyjaźnionego koła od kilku lat dbają o powiększenie liczebności tych ptaków na naszym terenie. Zatem we wtorkowy ranek 21 września ochoczo zjawiliśmy się przed domkiem myśliwskim w Sułowie Wielkim.

Międzynarodowy Dzień Jabłka
Dodano: 29.09.2021; Autor:E.Deperas ; Źródło:inf. własna;
"Czerwone jabłuszko przekrojone..." smakuje wyśmienicie, podobnie jak kompot z tego owocu, o szarlotce już nie wspomnimy. To smaczne, zdrowe, pachnące i chrupiące jabłko doczekało się swojego święta. W klasach I-III z tej okazji odbył się konkurs plastyczny "Jabłko znane czy nieznane?". Na konkurs wpłynęło 22 prace, same pomysłowe i smakowite.

Pierwszy dzień jesieni
Dodano: 24.09.2021; Autor:M.Sztyma ; Źródło:inf. własna;
23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Dzieci z przedszkola i zerówki z niecierpliwością czekały na ten dzień. Do naszej szkoły dotarła przesyłka od kolorowej Pani Jesieni z koszem pełnym darów z sadu i ogrodu. Podczas całodniowych zajęć dzieci wykonywały zadania, które listem przesłała im Pani Jesień. Były zabawy ruchowe, taneczne do piosenek o jesieni, zadania matematyczne...

Wyjazd do schroniska
Dodano: 23.09.2021; Autor:I.Szkaradek/J.Żuk ; Źródło:inf. własna;
W środowy poranek 22 września 2021r, z samego rana uczniowie z klasy 4, 6, 7 i 8 wraz z wychowawcami udali się odwiedzić Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom w Głogowie. Celem wycieczki i zbiórki było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych oraz skrzywdzonych zwierząt. Podczas wyjazdu dzieci dowiedziały się, jak funkcjonuje schronisko, a także zobaczyły, jak wyglądają pomieszczenia dla psów i kotów.

Dzień kropki
Dodano: 22.09.2021; Autor:I.Szkaradek/E.Deperas ; Źródło:inf. własna;
Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, więc nie mogło go zabraknąć w naszej szkole. Każdy uczeń powinien odkryć w sobie talent, poznać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie bawić się, bo każdy ma jakieś... SUPERMOCE. Tego dnia nie mogło zabraknąć rozważań o Vashti, bohaterce książki "Kropka", oczywiście z wykorzystaniem rutyn myślenia krytycznego.

Nasze uczennice na podium
Dodano: 20.09.2021; Autor:I.Szkaradek/J. Żuk ; Źródło:inf. własna;
Agata Gołębiowska, Amelia Smektała, Kinga Wojlekun i Wiktoria Wojlekun od kilku lat należą do klubu sportowego Mażoretki "Artist" w Górze. Łącza naukę ze swoją pasją tańca z pałką zwaną "batonem". W sobotę wcześnie rano razem ze swoim klubem i rodzicami ruszyły do Wronek na Ogólnopolski Festiwal Tańca Mażoretkowego "Wirująca pałeczka", gdzie ich występ został wysoko oceniony prze jurorów.

Sprzątanie świata
Dodano: 20.09.2021; Autor:Izabela Szkaradek ; Źródło:inf. własna;
Sprzątanie świata(ang.Clean Up the World) – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. W naszej szkole w dniach 15-17.09.2021 również włączyli się w akcję dla naszej planety. Wspólnie z wychowawcami wysprzątali teren wokół szkoły.

Hej góry nasze góry...
Dodano: 20.09.2021; Autor:Kamila Szelest ; Źródło:inf. własna;
Długo uczniowie klasy V czekali na swoją wycieczkę do Gronia. Miała się odbyć na koniec klasy III. Niestety, przeszkodziła pandemia. Dopiero w tym roku spełniło się ich wielkie marzenie. 13 września wraz z wychowawczynią panią Kamilą Szelest i wychowawczynią w klasach I - III panią Anetą Oczek wyjechali na spotkanie wielkiej przygody. Czekało na nich wiele atrakcji.

"Zwierzaki w obiektywie"
Dodano: 17.09.2021; Autor:Aniela Lulek ; Źródło:inf. własna;
Wąsowskie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami "Kundelek" oraz Biblioteka Publiczna w Wąsoszu zorganizowały konkurs fotograficzny "Zwierzaki w obiektywie". [...] W konkursie udział wzięły nasze dwie uczennice z klasy VI: Ewa Matuszkowiak i Aniela Lulek, które otrzymały wyróżnienia.

Narodowe Czytanie
Dodano: 07.09.2021; Autor:Janusz Żuk ; Źródło:inf. własna;
Również w naszej szkole, jak od wielu lat stało się to tradycją, odbyła się uroczystość Narodowego Czytania. W poniedziałek w budynku w Pobielu, a we wtorek w Czarnoborsku poznawaliśmy sylwetkę Gabrieli Zapolskiej i słuchaliśmy fragmentów "Moralności pani Dulskiej w wykonaniu i interpretacji pani dyrektor, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.

Przywitanie nowego roku szkolnego
Dodano: 02.09.2021; Autor:Agnieszka Oczek ; Źródło:inf. własna;
1 września odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Przedszkolaki, uczniowie klasy "0" oraz klasy I przybyli do szkoły ze swoimi rodzicami. Dla wielu z nich był to przecież pierwszy dzień w nowej szkole. Pozostali uczniowie uczący się w obu naszych szkolnych budynkach spotkali się w tym dniu z wychowawcami klas. Wakacje, niestety, dobiegły końca, ale my z ogromnym entuzjazmem witamy nadchodzący rok szkolny.Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Dodano: 30.08.2021; Autor:- ; Źródło:inf. własna;
Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice! Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1.09.2021 r. w klasach z wychowawcą (bez udziału rodziców oprócz przedszkola, "0" i klasy I) według harmonogramu podanego poniżej. W komunikacie podajemy również rozkład kursowania autobusu szkolnego w dniu 1.09.2021 r.[2010-2011] [2011-2012] [2012-2013][2013-2014][2014-2015][2015-2016][2016-2017][2017-2018][2018-2019][2019-2020] [2020-2021][Strona główna]