Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Wycieczka klasy VIII
W dniach od 30 maja do 1 czerwca 2022 roku uczniowie klasy ósmej przebywali na wycieczce w Warszawie i Ziemi Łowickiej. Aby obniżyć koszty wycieczki dołączyliśmy do naszych rówieśników z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Pałac Radziwiłów i park w stylu francuskim w Nieborowie, Świątynę Diany i Przybytek Arcykapłana w parku w stylu angielskim Heleny Radziwiłowej w Arkadii,trójkątnyrynek i renesansowo - barokową katedrę w Łowiczu oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Zmęczeni, trochę przemoczeni, ale pełni wrażeń dotarliśmy do miejsca noclegowego w Teresinie położonego 40km od Warszawy.

Po zakwaterowaniu i obiadokolacji bawiliśmy się na dyskotece.Októrej poszliśmy spać -wiedzą tylko nasi opiekunowie.

Kolejny dzień przywitał nas piękną pogodą, lepszą niż moglibyśmy sobie wymarzyć.Czekało nas zwiedzanie Muzeum Narodowego i Muzeum Wojska Polskiego, a później spacer po Warszawie z przewodnikiem. Obejrzeliśmy Łazienki Królewskie, Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście. Drugi dzień wycieczki zakończyliśmy rozgrywkami sportowymi i wspólnym ogniskiem. Zgodnie ze zwyczajem nasza zielona noc też była bardzo krótka.

Ostatniego dnia zwiedzaliśmy muzeum Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Umieszczone w nim interaktywne eksponaty, ciekawe doświadczenia oraz nowoczesne formy przekazu wiedzy wzbudziły naszezainteresowanie. Przed wyruszeniem w drogę powrotną zwiedziliśmy Zamek Królewski i cmentarz wojskowy na Powązkach. Zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi o cenne wiadomości o naszej ojczyźnie wróciliśmy do domu.

Autor: Irena Władyka