Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Dzień Dziecka
W piątek 27 maja odbyły się w naszej szkole coroczne obchody Dnia Dziecka. Mimo deszczowej pogody uczniowie znakomicie się bawili w budynku szkolnym, a kiedy przestało padać, również na boisku.

Obchody rozpoczęły się od prezentacji zainteresowań i pasji dzieci. Okazało się, że poza nauką nasi uczniowie mają bardzo dużo różnorodnych pasji i spędzają czas bardzo aktywnie: jeżdżą konno, trenują judo, kickboxing, piłkę nożną, rzeźbią, malują, rysują, gotują, pieką, uczą się gry na różnych instrumentach, w tym na perkusji, śpiewają, są mażoretkami, jeżdżą na zawody, kolekcjonują pamiątki i mają wiele innych ciekawych zajęć. W czasie prezentacji mogliśmy wysłuchać opowiadania i obejrzeć przyniesione rekwizyty.

Po autoprezentacji przyszedł czas na gry stolikowe w klasach, na zabawę taneczną na szkolnym korytarzu i na kiełbaski pieczone na ruszcie, a potem pokaz strażacki i pokazy umiejętności psa policyjnego. Na koniec odbył się konkurs na budowę najwyższej wieży z makaronu. Wzbudził on wiele emocji.

Mimo deszczowej pogody chłopcy rozegrali jeszcze mecz piłki nożnej i chociaż musieliśmy odwołać mistrzostwa szkoły i zabawy na świeżym powietrzu, dzień ten uznaliśmy za udany.

Autor: Janusz Żuk