Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Z piratami dookoła świata
24 maja przedszkolaki i dzieci z klasy 0 z Pobiela udały się na wycieczkę do Nenufar Club w Kościanie. Już przy samym wejściu otrzymały mapę piracką, z którą mogły zwiedzić prawie cały świat.

Zabawa rozpoczęła się od spotkania na tratwie, którą popłynęliśmy w niezwykłą podróż. Dzieci ubrane w kapoki mogły spróbować swoich sił w wiosłowaniu, co sprawiało im dużą radość. Rejs tratwą był także okazją do obserwacji przyrodniczych. Po dotarciu na ląd dzieci odwiedziły między innymi wioskę indiańską, odkrywały tajniki starożytnego Egiptu i czytały posługując się hieroglifami. Zmierzając do Tajemniczego Świata Bajek miały okazję obejrzeć ważne zabytki architektoniczne świata: kamienne posągi z Wyspy Wielkanocnej, Wieżę Eiffla, Statuę Wolności oraz Łuk Triumfalny. Zajrzały także na małą farmę, gdzie nakarmiły wesołe kózki. Po zdobyciu wszystkich sprawności każde dziecko zostało pasowane na pirata i otrzymało pamiątkowy medal. Około południa odbył się pokaz i nauka SAVOIR VIVRE przy stole połączony z trzydaniowym obiadem. Wszyscy przyjęci zostali w restauracji przy wytwornie przygotowanym stole. Dzieci ze smakiem zjadły posiłek: zupę, drugie danie i deser, starając się jak najlepiej stosować zasady dobrego wychowania.

Program wycieczki wymagał od dzieci aktywnego udziału i zaangażowania. Szkoda tylko, że deszczowa pogoda nie pozwoliła na wesołe harce na placu zabaw. Zmęczeni, ale w dobrych humorach około 14 - ej wróciliśmy do szkoły.

Autor: Mariola Sztyma