Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Wizyta w Bibliotece Publicznej
24 marca przedszkolaki i dzieci z klasy 0 w Pobielu wybrały się do kina. W ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej "Nowe horyzonty" obejrzały film pt. "Ella Bella Bingo".

Następnie udaliśmy się do Biblioteki Publicznej, gdzie czekały na nas sympatyczne panie bibliotekarki. Najpierw zwiedziliśmy niesamowite miejsce - Izbę Regionalną, dzięki której przenieśliśmy się w przeszłość. Podziwialiśmy stare maszyny do pisania, liczydła, żelazka, fotografie, obrazy czy instrumenty muzyczne. Każdy z nas mógł wykręcić numer na telefonie, co wcale nie okazało się łatwym zadaniem. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się maselnica. Dzieci chętnie ustawiły się w kolejkę do wyrabiania masła.

Ostatnią atrakcją było wysłuchanie bajki o przygodach wyjątkowego drewnianego pieńka oraz udział z zaproponowanej aktywności. Trzeba przyznać, że przedszkolaki z ochotą szukały skarbów ukrytych na półkach z książkami. Przy okazji mogliśmy zobaczyć jak duży księgozbiór znajduje się w bibliotece. Na pamiątkę sympatycznego spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie oraz otrzymaliśmy piękne zakładki do książek.

Zachęcamy do założenia konta w bibliotece, wypożyczania książek i poznania wielu fascynujących przygód!

Autor: Marta Bugajska