Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Dobrze być razem
W czwartkowe popołudnie 24 marca uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą wybrali się na klasową wycieczkę do Lubina. Razem z nami wyjechali też nasi nowi uczniowie z Ukrainy, Sofia i Vladyslav, którzy od pewnego czasu uczęszczają do naszej klasy. Celem od dawna planowanej eskapady była kręgielnia w Centrum Sportu i Rekreacji.

Zaraz po lekcjach zasiedliśmy wygodnie w autobusie i udaliśmy się w drogę do Lubina. Podróż minęła nam na rozmowach, którym towarzyszyły co jakiś czas salwy śmiechu, co świadczyło o tym, że czas spędzony w autobusie mijał nam wesoło.

Po wejściu do kręgielni i przebraniu obuwia podzieliliśmy się na trzy zespoły i rozpoczęliśmy trwający godzinę mecz. Emocji było co niemiara, szczególnie wtedy, gdy do zbicia pozostały tylko pojedyncze wartości. Mecz nie wyłonił zwycięzcy, bowiem żaden z trzech zespołów "nie wyczyścił piramidy", wiec uznaliśmy, że pierwsze miejsce przypadło drużynie, która miała tylko jedną wartość do zbicia.

Po meczu udaliśmy się na spacer do "Cuprum Areny", aby tam skorzystać ze strefy gastronomicznej. Był to również czas na dalsze poznanie się z naszymi nowymi przyjaciółmi. Powrotny spacer do autobusu minął równie szybko jak podróż do Czarnoborska. O 18.30 byliśmy pełni wrażeń na miejscu. Jesteśmy pewni, że zarówno dla nas, którzy od kilku lat razem chodzimy do klasy, jak i naszej nowej koleżanki i kolegi, było to cenne doświadczenie.

Do domów wracaliśmy pełni wrażeń.

Autor: Janusz Żuk