Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


"Wiosna - ach to ty"
Obchody Dnia Wiosny i Dnia Ucznia należą do tradycji naszej szkoły. W tym roku po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią z wielką ochotą przystąpiliśmy do planowania tego dnia. Nawiązując do poprzednich lat, na pierwszych dwóch lekcjach oddaliśmy szkołę we władanie naszych ósmoklasistów, którzy podzielili się rolami i przejęli funkcję wychowawców w pozostałych klasach. Z wielkim zapałem poprowadzili lekcję przypadającą w danej klasie według planu, a następnie wraz uczniami wybranej klasy przygotowali wiosenne plakaty. Prace plastyczne wyszły bardzo ładne, lekcje przypadły do gustu obu stronom, nikt nie narzekał, więc można było ocenić, że wszystko przebiegło bardzo dobrze.

Po krótkiej przerwie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na dorocznym "Przeglądzie Talentów" - drugim już w tym roku szkolnym - podczas którego nasi uczniowie samodzielnie lub w większych grupach prezentowali swoje pasje i zainteresowania, umiejętności i talenty. Był śpiew i gra na instrumencie, taniec, recytacja wierszy, prace plastyczne i umiejętności sportowe, czyli wszystko to, co uczniowie robią po lekcjach, czym się zajmują, co ich bawi i w czym osiągają sukcesy. Cieszymy się też, że wśród uczestników była nasza nowa uczennica z Ukrainy, Sofija, która recytowała wiersz w swoim języku. Brawa za odwagę.

Kolejnym punktem programu był "Turniej wiedzy o naszym patronie Julianie Tuwimie", okraszony scenkami ilustrującymi wiersze poety, przygotowanymi przez dzieci z klasy "0". W turnieju wzięły udział dwuosobowe zespoły reprezentujące klasy IV-VIII. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy V, którzy na samym końcu wyprzedzili reprezentację klasy VII. Trzecie miejsce przypadło uczniom klasy VIII.

Po zmaganiach umysłowych przyszedł czas na zabawy i gry na świeżym powietrzu oraz pieczenie kiełbasek na ognisku. Dzień był ciepły i słoneczny, więc wszyscy rozkoszowaliśmy się pierwszymi chwilami wiosny.

Do domów wracaliśmy pełni wrażeń.

Autor: Janusz Żuk