Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Mikołajki
6 grudnia każdego roku wszyscy duzi i mali wypatrują gościa, który odwiedza wszystkich. W naszej szkole od rana było wielkie poruszenie , każdy zaglądał, czy już nadjeżdża. Przyjechał z workami wypchanymi prezentami.

Mikołaj odwiedził zarówno przedszkolaki i nawet nie zapomniał o najstarszych uczniach w naszej szkole. Wszyscy byli dziś w wspaniałych humorach z uśmiechem na twarzy.

Autor: Izabela Szkaradek
Mikołajki we Wrocławiu


We wtorek 7 grudnia wczesnym porankiem przedszkolaki i dzieci z klasy "0" z Pobiela udały się na wycieczkę do Wrocławia. Przygoda rozpoczęła się w fabryce cukierków "Słodkie Czary Mary", gdzie maluchy poznały proces powstawania lizaków i uczestniczyły w interesujących warsztatach. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali jak przygotowuje się masę karmelowąi dodaje do niej składniki smakowe. Największąatrakcją było jednak samodzielne wykonanie pysznego smakołyka przez każdego uczestnika warsztatów. Na zakończeniedzieciotrzymały własnoręcznie wykonane lizaki oraz paczkę kolorowych cukierków.

W dalszej części wycieczki przedszkolaki wesoło spędziły czas w Rodzinnym Centrum Rozrywki Loopy's World, gdzie na ponad czterech tysiącach metrów kwadratowych mogły hasać w labiryntach, na zjeżdżalniach, trampolinach oraz odbyć krótką podróżkolorową kolejką. Wielu wrażeń i emocji przysporzyło dzieciom także spotkanie z Mikołajem. Z radością zaprezentowały wesołąpiosenkę, po czym pewnym krokiem ruszyły do "Chatki Mikołaja" odebrać paczkę. Po tak intensywnie spędzonym przedpołudniu, pizza wraz z lemoniadą smakowały wyjątkowo.

O godzinie 14.00 dotarliśmy szczęśliwie do szkoły. Był to wspaniały oraz pełen emocji dzień.

Autor: Mariola Sztyma
Odwiedziny św. MikołajaDzień 6 grudnia jest jednym z najpiękniejszych dni w roku. To właśnie w tym dniu dzieci odwiedza wyjątkowy święty, który rozdaje prezenty. W tym roku również tradycji stało się za dość. Dzieci spotkały się ze świętym Mikołajem. Aby przywitać oczekiwanego gościa w sposób radosny zaśpiewaliśmy piosenkę i zatańczyliśmy w kole. Wszyscy otrzymali prezenty od sympatycznego i wesołego Mikołaja. My również pamiętaliśmy o nim i dzieci wręczyły mu słodki podarunek. Dziękujemy, że nie zapomniał o naszym przedszkolu.

Autor: Beata Augustyniak