Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Dzień Pluszowego Misia


w przedszkolu w Pobielu
5 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci - pluszowy miś.

Tego dnia nasza sala zamieniła się w prawdziwe misiowe królestwo. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się dzień wcześniej, kiedy to dzieci z klasy "0"" tworzyły swoje balonowe misie. Trzeba przyznać, że stały się one piękną dekoracją naszej sali.

Tego dnia dzieci nie mogły narzekać na nudę! Od samego rana było wiele atrakcji. Na początku musieliśmy się oczywiście poznać, dlatego też dzieci przedstawiły kolegom i koleżankom swoich malutkich przyjaciół. Jednym z zadań było stworzenie misia zgodnie z kolorami. Były również puzzle, układanki, zagadki dotyczące najbardziej znanych misiowych bohaterów. Zadania były przeplatane przeglądaniem atlasów, z których dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat niedźwiedzi polarnych, brunatnych, pand czy misiów koala. Specjalnie na ten dzień wypożyczyliśmy sobie w bibliotece mnóstwo książeczek z misiowymi bohaterami, których z miłą chęcią słuchaliśmy.

Dużo radości sprawiła nam zabawa "Ciepło-zimno", w czasie której dzieci szukały swoich pluszaków, licząc na wskazówki kolegów i koleżanek. Na dzieci czekała również fotobudka, w której chętnie robiliśmy sobie zdjęcia. Oczywiście nie mogło zabraknąć ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka - miodu.

Na koniec wspaniałej zabawy czekały na nas misiowe niespodzianki, za które rodzicom serdecznie dziękujemy.

Autor: Marta Bugajska
w Czarnoborsku "Pod Muchomorkiem"
Proszę Państwa oto Miś...

Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego "Pod Muchomorkiem" 25 listopada obchodziły Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji poznały historię tej maskotki oraz z zaciekawieniem obejrzały film o jego powstaniu. Po śniadaniu wszystkie dzieci zabrały się do ciężkiej pracy, ponieważ piekliśmy misiowe ciasteczka, które później ze smakiem kosztowaliśmy. Przedszkolaki wykonały również torebki prezentowe, do których spakowaliśmy ciasteczka dla ich najbliższych. Misiowym zadaniom w tym dniu nie było końca. Najmilszym akcentem tego dnia okazały się spersonalizowane pozdrowienia od Kubusia Puchatka dla naszej grupy. To był bardzo miły dzień!