Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Przerwa na czytanie
W piątek 29 października przedszkolaki oraz dzieci z klasy "0" w Pobielu obchodziły Święto dyni. Tego dnia przyszły ubrane na pomarańczowo, a sale zamieniły się w dyniowe królestwa.

Od samego rana czekało na dzieci wiele atrakcji. Było mnóstwo zabaw z wykorzystaniem tego warzywa, np. "Dynia parzy" czy podawanie jej w określony sposób. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych, podczas których kształtowały między innymi sprawność ruchową czy umiejętności matematyczne. Trzeba przyznać, że rozgrywkom towarzyszyło wiele emocji. Przedszkolaki za pomocą dyni zbijały kręgle, brały udział w dyniowym slalomie, układały je w kolejności od największej do najmniejszej i odwrotnie, przeliczały zgromadzone w sali dynie, a także opisywały ich wygląd.

Dzieci były bardzo ciekawejak wygląda wnętrze dyni, dlatego też zajrzeliśmy do środka. Młodsze dzieci samodzielnie wyjmowały pestki, a następnie porównywały któryzespół posiadał ich najwięcej. Przedszkolaki kodowały, układały dyniowe puzzle oraz tworzyły pary identycznych warzyw. Nie zabrakło też tańców wokół dyni oraz zabawy przy piosence "Duchy łakomczuchy".

Obie grupy dekorowały dynie materiałami plastycznymi, dzięki czemu powstały wesołe "Dyniowe głowy". Następnie nadały imiona powstałym dziełom. Święto dyni było doskonałą okazją do wielozmysłowego poznania pomarańczowego warzywa. Dowiedziały się jakie właściwości posiada oraz w jaki sposób można ją wykorzystać. Dzieci zapoznały się z etapamipowstawania ciasta dyniowego, ale i tak największą atrakcją była degustacja takiego ciasta. Po licznych dokładkach wiemy, że bardzo wszystkim smakowało.

Na koniec dnia odbyła się sesja w dyniowej fotobudce, a dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyniowo zapakowane słodkie niespodzianki.

Autor: Marta Bugajska