Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
BocianZajączek w przedszkoluW piątek 26 marca do naszego przedszkola przybyli wyjątkowi goście. Odwiedziła nas rodzina zajączków.

W pierwszej kolejności przyjechał do nas kuzyn wielkanocnego zajączka – króliczek Edward. Dzieci były szczęśliwe widząc miłego pluszaka. Jego obecność zwiastowała rychłe przybycie Szaraczka, który obiecał we wcześniej napisanym liście niespodzianki dla dzieci. Wszyscy byli bardzo podekscytowani. Z wielką radością przywitaliśmy króliczka śpiewając mu piosenkę i malując jego portret. Szaraczek podziękował dzieciom za upominki i zaprosił całą grupę na poszukiwanie wielkanocnych jajeczek. Wspólne zadania i zabawy na szkolnym placu sprawiły nam wiele radości. Pamiętając o tym, jakie przysmaki lubią zajączki, dzieci wręczyły Szaraczkowi kosz pysznej marchewki i palemkę wielkanocną wykonaną w przedszkolu.

Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i zapewniliśmy naszego gościa, że z niecierpliwością będziemy czekać na niego w przyszłym roku.

Autor: Beata Augustyniak
Zajączek w "zerówce"


6.03.21 Dzisiaj dzieci z zerówki w Czarnoborsku przyniosły pięknie ustrojone koszyczki z nadzieją, że odwiedzi ich ZAJĄCZEK. Była piękna pogoda więc wynieśliśmy koszyczki na szkolne podwórko – wśród zieleni wyglądały przepięknie. Mieliśmy zajęcia, musieliśmy więc szybko wracać do pracy. Jak zawsze pracowaliśmy pilnie i staraliśmy się bardzo, gdy za oknem zobaczyliśmy skaczącego, radosnego ZAJĄCZKA. Widok ten bardzo nas ucieszył- machaliśmy do niego, pukaliśmy w okna. Coś nam tłumaczył i machał łapkami, ale go nie rozumieliśmy. Ktoś jednak wpadł na pomysł, że ZAJĄCZEK chce nam oznajmić, że przyniósł prezenty. Wybiegliśmy ze szkoły, ale po naszych koszyczkach nie było śladu. Szukaliśmy wszędzie, aż znaleźliśmy je w różnych miejscach. Razem z ZAJĄCZKIEM skakaliśmy z radości. Odbyła się nawet sesja zdjęciowa- ach, będzie co wspominać. DZIĘKUJEMY ZAJĄCZKU. Gdy wróciliśmy do sali czekało nas wielkanocne śniadanie- była piaskowa baba, ciastka i owoce. Najbardziej podobało nam się stukanie jajkami-czyje jajko najsilniejsze? Od naszej pani też otrzymaliśmy prezenty- wielkanocną ozdobę i książkę o delfinku z mnóstwem naklejek.

Autor: Wioleta Maczan- Tatarczuk