Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Powitanie wiosny


"Muchomorki" żegnają zimę


W piątek 19 marca wyruszyliśmy całą grupą w poszukiwaniu długo oczekiwanej wiosny. Aura nie zapowiadała jej przyjścia, dlatego postanowiliśmy w szczególny sposób pożegnać zimę, która powinna oddać nas pod panowanie "Pani Wiosny". W tym celu zbudowaliśmy w przedszkolu tratwę, na której wysłaliśmy w podróż na daleką północ nasze białe bałwanki. Zimowi przyjaciele popłynęli, a my wracaliśmy do przedszkola w asyście ciepłych promieni słońca. Mamy nadzieję, że nadchodzące dni będą coraz cieplejsze, a Pani Wiosna na dobre rozpocznie rządy w lasach i na łąkach.

Autor: Beata Augustyniak
Witamy wiosnę


Przygotowania do nadejścia wiosny w zerówce w oddziale "OB" w Pobielu trwały już od połowy marca. Realizowano zajęcia dydaktyczne o tematyce wiosennej, dzieci poznawały i utrwalały oznaki wiosny. Pierwszych zwiastunów wypatrywały podczas wycieczki po najbliższej okolicy. Z lupami w rękach oglądały małe pączki na gałązkach, rozpoznawały pierwsze wychodzące kwiaty w przydrożnych rowach i ogrodach gospodarzy. Wypatrywały również ptaków - głównie bocianów, które lada moment powinny powrócić do swoich gniazd. Z wielkim zaangażowaniem zakładały klasowy ogródek. Bardzo szybko zakwitły w nim kwiaty: bratki, szafirki i hiacynty. Pierwsze listki puściły także cebulki.

Kalendarzowa wiosna przyszła do nas w niedzielę 21 marca. Na tę okoliczność dzieci przygotowały kwiaty z długich patyków i bibuły. Kolorowym korowodem, z piosenką na ustach witały wiosnę podczas spaceru do najbliższego bocianiego gniazda. Niestety, i tym razem nie zastały w nim jeszcze tych pięknych ptaków, chociaż dowiedziały się, że do Sułowa Wielkiego już dotarły.

Pożegnanie zimy i powitanie wiosny przedszkolaki z oddziałów w Pobielu planowały spędzić także w "Wiosce indiańskiej" w Wierzawicach, gdzie podczas "rozgrywek wiosennych" miały między innymi rozprawić się z Marzanną - zimową panną. Jednak obostrzenia związane z koronawirusem uniemożliwiły organizację wycieczki szkolnej. Być może uda się ją zorganizować po świętach wielkanocnych. Dzieciaki już nie mogą się doczekać wyjazdu.

Autor: Mariola Sztyma"Zerówka" wita wiosnę22.03. 21 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY Uczniowie klasy 0 otrzymali LIST OD PANI WIOSNY oraz 6 ukrytych kopert z zadaniami. Aby wiosna na dobre mogła u nas zagościć dzieci musiały odszukać koperty, a następnie wykonać zadania, Były zadania zapachowe, smakowe, manualne: dzieci wąchały i smakowały limonkę, wycinały motyle oraz trawę. Sadziły rośliny- nasiona i cebulki. Nauczyły się tańca z chustkami pt. „Urodziły się motyle” oraz wyczarowały wiosenny wietrzyk. Natomiast delikatny wiosenny deszczyk zrobił dzieciom psikusa i niespodziewanie spadł na dzieci- było przy tym dużo śmiechu. Nie zabrakło wiosennych ćwiczeń przy muzyce, wiosennego poczęstunku oraz przemarszu Z KOLOROWYM GAIKIEM PO MIEJSCOWOŚCI. Na zakończenie dnia skorzystaliśmy z wiosennego słoneczka i świeżego powietrza bawiąc się na placu zabaw. Teraz już wiosna zostanie u nas aż do lata.

Autor: Wioleta Maczan-Tatarczuk