Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian
[2010-2011] [2011-2012] [2012-2013][2013-2014][2014-2015][2015-2016][2016-2017][2017-2018][2018-2019]


ROK SZKOLNY 2016/2017
"Żegnaj szkoło...na dwa miesiące"
Dodano: 26.06.2017; Autor:M. Sztyma; Źródło:inf. własna;
W piątek 23 czerwca uczniowie klas I-VI pożegnali kolejny rok szkolny. Po trudnych 10 miesiącach w końcu nadszedł czas na odpoczynek.Na uroczystym apelu społeczność szkolą oraz przybyłych gości przywitała Pani dyrektor Małgorzata Denys.Koniec roku to czas podsumowań. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, dyplomy i nagrody książkowe.

Nagradzamy laureatów konkursów
Dodano: 22.06.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
W przeddzień zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbyła się w naszej szkole bardzo miła uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursów, które rozstrzygnięte zostały w maju i czerwcu. Wręczyliśmy więc dyplomy i nagrody książkowe laureatom Ligi Ortograficznej, Konkursu Literacko-Plastycznego "Moja pierwsza książka", Szkolnego Konkursu Czytelniczego, Szkolnego Konkursu Matematycznego i Przyrodniczego i innych.

Nasze mamy uczą nas
Dodano: 22.06.2017; Autor:E.Deperas; Źródło:inf. własna;
W tym roku szkolnym mamy z klasy I postanowiły czynnie włączyć się w proces nauczania swoich dzieci. Udało się to przedsięwzięcie realizując projekt "Nasze mamy uczą nas".Jako pierwsza edukację poprzez działanie plastyczne rozpoczęła pani Agnieszka Smektała. Mama Dawidka nauczyła pierwszaki ozdabiać szkło metodą de cupache.

"Muchomorki" wśród piratów
Dodano: 22.06.2017; Autor:B. Augustyniak; Źródło:inf. własna;
19 czerwca 2017 r. wszyscy razem (rodzice, dzieci i opiekunowie z naszego przedszkola) udaliśmy się do Nenufar Clab w Kościanie. Dzieci długo czekały na taką wyprawę. Po informacjach otrzymanych od Kapitana Chlupa postanowiliśmy uczestniczyć w wyprawie dookoła świata w poszukiwaniu pirackiego skarbu. Wspólnie płynęliśmy piracką tratwą i odwiedziliśmy Londyn, Nowy Jork, Pizze, Egipt i dawną wioskę indiańską.

Z wizytą u "Rogacza"
Dodano: 21.06.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
W środę 21 czerwca uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Sułowa Wielkiego na zaproszenie koła Łowieckiego "Rogacz", z którym nasza szkoła od lat owocnie współpracuje. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały powitane przez Panią Prezes Danutę First i zaproszone do "domku myśliwskiego", w którym wysłuchały interesującego opowiadania Pana Radosława Smereki.

"Worek medali" naszego duetu
Dodano: 14.06.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Przysłowiowy "worek medali" wywalczyły w ostatnim czasie uczennice klasy VI naszej szkoły, reprezentujące klub Surem Rawicz. Agata Wojciechowska i Milena Piotrowska niemal z każdego turnieju wracały ostatnio z medalami, co nie przeszkodziło im w osiąganiu bardzo dobrych wyników w nauce.

Nasz coroczny rodzinny festyn
Dodano: 13.06.2017; Autor:M.Sztyma; Źródło:inf. własna;
Dnia 11 czerwca do naszej szkoły zawitały całe rodziny. Powodem całego zdarzenia był festyn rodzinny, którego organizatorami była Rada Rodziców, uczniowie oraz Rada Pedagogiczna. Okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej i lokalnej był Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Pogoda tego dnia była idealna, dzięki temu uczestnicy mogli miło spędzić czas, korzystając z przygotowanych atrakcji.

Smerfy, dinozaury i trochę zabawy
Dodano: 10.06.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Pogoda była słoneczna, oceny na koniec roku szkolnego wystawione, więc pracy było znacznie mniej, dlatego jedno z ostatnich popołudni roku szkolnego 2016/2017 klasa IV postanowiła spędzić wspólnie na wycieczce. Jako cel naszej podroży wybraliśmy Lubin, gdzie w kinie Helios obejrzeliśmy film o najnowszych przygodach sympatycznych Smerfów, a pozostały czas spędziliśmy na zwiedzaniu i zabawie w Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Spacerkiem po kopalni
Dodano: 10.06.2017; Autor:E.Deperas; Źródło:inf. własna;
W dniu 31.05 23-osobowa reprezentacja szkoły, uczniowie klasy I i II spędzili uroczy i niezapomniany dzień w kopalni złota w Złotym Stoku. Wyprawa zorganizowana była pod hasłem " Spacerkiem po kopalni". I rzeczywiście były to bardzo długie, aczkolwiek ciekawe i pouczające spacery po podziemnych korytarzach i chodnikach tej unikatowej kopalni. Ambitnie chcieliśmy poznać najważniejsze zakątki i tajemnice alchemii.

Poznaliśmy zwycięzców "Szkolnej ligi ortograficznej"
Dodano: 07.06.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Przez siedem miesięcy uczniowie klas IV-VI rywalizowali w rozgrywkach "Szkolnej ligi ortograficznej", pisząc co miesiąc dyktando, za które otrzymywali nie tylko oceny do dziennika, ale też punkty do ligowej tabeli, odpowiednio: 3 pkt. za 1. miejsce w klasie, 2 pkt. za drugie, a 1 pkt. za trzecie. W maju wyłoniliśmy zwycięzców tej rywalizacji w naszej szkole.

Jak nie czytam, jak czytam
Dodano: 04.06.2017; Autor:K.Szelest; Źródło:inf. własna;
1 czerwca nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w akcji promującej czytanie. O godzinie 10.00 zebraliśmy się koło naszej szkoły. Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych byli przebrani za postacie z ulubionych bajek, uczniowie klas IV - VI za bohaterów lektur. Każda klasa wykonała plakat promujący czytanie. Uczniowie mieli ze sobą swoje ulubione książki.

Klasowe spotkanie mam
Dodano: 03.06.2017; Autor:E.Deperas; Źródło:inf. własna;
26 maja świętujemy Dzień Mamy. Z tej okazji swoim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia.Uczniowie klasy I z okazji święta zaprosili swoje kochane mamusie do szkoły. Przyjęli gości w świątecznie udekorowanej klasie, poczęstowali samodzielnie przygotowanymi deserami i koktajlem, ale także swoim mamom zaśpiewali i zatańczyli. Były też słowa poezji skierowane do mam.

Dzień Mamy i Taty w Małym Przedszkolu
Dodano: 30.05.2017; Autor:B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
25 maja w naszej sali zaszły bardzo duże zmiany. Część przedszkola zamieniona została w morza, oceany i wyspy. Chłopcy zostali marynarzami i piratami, a dziewczynki syrenkami i mieszkankami egzotycznych wysp. Był to jeden z prezentów. Wystąpiliśmy wspólnie w przedstawieniu "Morskie opowieści".Wiersze, piosenki i scenki teatralne udoskonaliły żeglarskie szanty...

Klasa IV zwiedza Kotlinę Kłodzką
Dodano: 25.05.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Tym razem celem wycieczki kl. IV była Kotlina Kłodzka. Mimo mało zachęcającej prognozy pogody po trzygodzinnej podróży dotarliśmy do Kłodzka, gdzie mieliśmy zaplanowane zajęcia w Minieurolandzie, w którym na powierzchni 20 tys m2 zgromadzono makiety 40 budowli z Dolnego Śląska i całego świta. Oglądaliśmy więc m.in. Zamek Książ, makietę twierdzy kłodzkiej i mostu św. Jana oraz uniwersytetu wrocławskiego...

Podwójny sukces uczennic kl.IV
Dodano: 22.05.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Podwójnym sukcesem uczennic klasy IV zakończył się II Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym "Jestem bezpieczny na drodze", zorganizowany pod patronatem Burmistrza Wąsosza, w którym starowały reprezentacje klas IV ze szkół w Wąsoszu, Płoskach i w Czarnoborsku. Naszą szkołę reprezentowały: Zosia Chorostkowska, Emilka Paszkowska i Patrycja Sauć.

VII Wiosenne Zawody Małych Przedszkoli
Dodano: 22.05.2017; Autor:B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
W dniu 17.05.2017 r. już po raz siódmy na stadionie MKS Orla spotkały się trzy siostrzane Punkty Przedszkolne działające przy wiejskich szkołach Gminy Wąsosz. Dzień ten stał się dla przedszkolaków wielkim świętem sportu. Dzieci miały okazję rywalizować ze swoimi rówieśnikami prezentując sprawności sportowe.

Lekcja biblioteczna w roku św. Brata Alberta Chmielowskiego
Dodano: 18.05.2017; Autor:E.Poprawska; Źródło:inf. własna;
Od zakończenia ferii zimowych minęły już dwa miesiące, więc przyszedł czas na kolejną porcję nagród dla naszych uczniów, którzy w tym czasie, przeplatanym Świętami, wykazali się systematycznością i pilnością. Na apelu z okazji rocznicy uchwalenia majowej konstytucji nagrodziliśmy w obecności całej społeczności szkolnej tych sposród nas, którzy za swoją rzetelność i obowiązkowość powinni być stawiani jako wzór.

Nagrody dla najpilniejszych
Dodano: 10.05.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Od zakończenia ferii zimowych minęły już dwa miesiące, więc przyszedł czas na kolejną porcję nagród dla naszych uczniów, którzy w tym czasie, przeplatanym Świętami, wykazali się systematycznością i pilnością. Na apelu z okazji rocznicy uchwalenia majowej konstytucji nagrodziliśmy w obecności całej społeczności szkolnej tych sposród nas, którzy za swoją rzetelność i obowiązkowość powinni być stawiani jako wzór.

Majowe Święto
Dodano: 10.05.2017; Autor:T.Szelest; Źródło:inf. własna;
W poniedziałek 8 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Narodowej. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem nauczyciela historii pana Tadeusza Szelesta. W formule sejmiku uczniowskiego przedstawili oni okoliczności uchwalenia tej jakże ważnej ustawy rządowej oraz jej wielkie znaczenie

Odwiedziny Zajączka
Dodano: 21.04.2017; Autor:B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
12 kwietnia tuż przed Świętami Wielkiej Nocy do naszego przedszkola przykicał Zajączek Szaraczek. Dzieci oczekiwały go z niecierpliwością. Dawno już się przygotowały do jego przybycia. Z radością prezentowały piosenki i taniec „Zajączka”. Bardzo chciały swojego gościa obdarować podarkami.

Laureatki konkursu plastycznego
Dodano: 12.04.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Prace dwóch uczennic naszej szkoły przeszły do kolejnego etapu VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci - uczniów szkół podstawowych, ogłoszonego przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Komisja konkursowa spośród 80 prac skierowała do komisji regionalnych sześć, w tym pracę Julii Smolan (kl.V) i Małgorzaty Gołębiowskiej (kl. II).
i

Niesiemy pomoc
Dodano: 07.04.2017; Autor:M.Sztyma; Źródło:inf. własna;
Już od pierwszych dni marca uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, odpowiadając na społeczne oczekiwania prowadzą kilka akcji zbiórkowych na terenie naszej szkoły. Pierwszą z nich jest sprzedaż pocztówek z ilustracjami psów na rzecz Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Kundelek". Środki będą przeznaczone głównie na pomoc weterynaryjną i na zapewnienie zwierzętom dogodnych warunków bytowych. Akcja trwa nadal.

Zmagania w kręgielni
Dodano: 30.03.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Korzystając z wiosennej aury uczniowie klasy IV wybrali się w godzinach popołudniowych wraz z wychowawcą na wycieczkę klasową do Lubina. Tym razem celem podróży nie było kino, ale kręgielnia mieszcząca się w Regionalnym Centrum Sportowym. Cel wycieczki okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę...

Lektury na klasowej scenie
Dodano: 29.03.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Lektury szkolne się czyta, ogląda na ekranie, ale można je też przedstawiać na scenie. Tej trudnej sztuki podjęli się właśnie uczniowie klasy V i VI, którzy w ramach lekcji języka polskiego nie tylko przeczytali zadane książki, ale spróbowali je wystawić na klasowej scenie, poddając się ocenie kolegów i koleżanek.

Przyszła wiosna do Czarnoborska
Dodano: 24.03.2017; Autor:A.Oczek; Źródło:inf. własna;
Nareszcie przyszła długo oczekiwana WIOSNA!!!. Jak co roku postanowiliśmy dzień 21 marca uczcić w naszej szkole w szczególny sposób. Przez 5 godzin lekcyjnych wszyscy wspaniale się bawiliśmy. Było pasowanie uczniów klasy I na czytelników, lekcje prowadzone przez szóstoklasistów, festiwal talentów i inne atrakcje..

Agata - dziewczyna na medal!
Dodano: 24.03.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Jeśli ktoś szuka dziewczyny na medal, to z pewnością znajdzie ją w naszej szkole. Mowa oczywiście o uczennicy klasy VI Agacie Wojciechowskiej, która od lat wręcz zasypuje nas medalami przywiezionymi z różnych zawodów w karate. W szkole jest wzorową uczennicą, co pokazuje, że, jeśli się chce, to można pogodzić swoją pasję z nauką

Nagrody i sukcesy
Dodano: 19.03.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Minęły trzy tygodnie nauki po przerwie zimowej, więc przyszedł czas na przyznanie kolejnych nagród w szkolnych konkursach i ogłoszenie wyników konkursów na szczeblu powiatu, w których z powodzeniem starowali nasi uczniowie. W piątek 17.03 na apelu nagrodzi zostali uczniowie, którzy wykonali najlepsze prace w konkursie czytelniczym "Książka na ferie" oraz "Bezpieczny Internet".

Wyniki na zakończenie I półrocza
Dodano: 25.02.2017; Autor:Dyr. Małgorzata Denys; Źródło:inf. własna;
W załaczniku prezentujemy informacje o wynikach uzyskanych przez uczniów klas IV-VI na zakończenie pierwszego półrocza roku szkolnego 2016/2017.

Wycieczka do Leszna
Dodano: 25.02.2017; Autor:M.Sztyma; Źródło:inf. własna;
Poniedziałek 13 lutego był dniem, na który chętni uczniowie z klas O-III czekali z niecierpliwością. W ramach rozpoczęcia ferii zimowych, dzieci wybrały się wraz z wychowawczyniami do sali zabaw "Zaczarowany Świat WMB" w Lesznie oraz do kina Cinema 3D.

Zabawa choinkowa
Dodano: 15.02.2017; Autor:A.Oczek; Źródło:inf. własna;
W dniu 11 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. W tym roku imprezę poprowadziła wesoła pani wodzirej, która zadbała o dobre humory nas wszystkich. Na szkolną imprezę zostali zaproszeni również rodzice i dzieci uczęszczające do szkoły w Pobielu.

Dzień Babci i Dziadka
Dodano: 01.02.2017; Autor:A.Oczek; Źródło:inf. własna;
W dniu 26 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas 0-III długo oczekiwali na ten moment i z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do występów. Najmłodsi uczniowie przywitali wierszykiem swoje ukochane babcie i dziadków i przygotowali wesołą piosenkę w rytmie tanga. Klasy I i II zachwyciły swoimi tańcami i piękną deklamacją wierszy, a klasa III przedstawiła rozmowę dziadka z wnuczkami.

Dzień Babci i Dziadka "Pod Muchomorkiem"
Dodano: 25.01.2017; Autor:B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
W dniu 19.01.2017 do naszego przedszkola przybyli bardzo dostojni goście.Dzieci zaprosiły swoich ukochanych dziadków. Przygotowaliśmy salę i dekorację na powitanie wszystkich zebranych. Wspólnie zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. „Witaminki dla Babci i Dziadka”, dzieci wystąpiły w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” oraz odtańczyły „Polkę ogrodniczkę dla Babci i Dziadka”.

Graliśmy z "Orkiestrą"
Dodano: 19.01.2017; Autor:A.Oczek; Źródło:inf. własna;
W tym roku już po raz 25. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyli się również wolontariusze z naszej szkoły: Milena Piotrowska, Julita Głoskowska, Marysia Kazubska oraz Zosia Chorostkowska. Zbieranie pieniędzy na ten szczytny cel rozpoczęło się już w szkole w dniu 13 stycznia, a w niedzielę 15 stycznia wolontariuszki kwestowały w Cieszkowicach, Sułowie oraz Zbakowie.

Nagrody, nagrody...
Dodano: 03.01.2017; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Koniec roku kalendarzowego to czas podsumowań. W naszej szkole rozstrzygnęliśmy dwa konkursy i wręczyliśmy nagrody za Gminny Konkurs Plastyczny organizowany przez PSP w Pobielu, pt. "Postać Kubusia Puchatka", a także za konkurs "Aniołki i anioły" i "Mistrza tabliczki mnożenia".

"Bóg się rodzi", czyli nasze szkolne Boże Narodzenie
Dodano: 19.12.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
W tym roku przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klasy I i V, a nad wszystkim czuwały Panie: Honorata Góralczyk i Elżbieta Deperas. I chociaż sceneria i treść tradycyjnych jasełek są bardzo podobne, to dzieciom znów udało się przenieść nas wszystkim w klimat tamtych wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat.

Świąteczno-mikołajkowa wyprawa w nieznane
Dodano: 19.12.2016; Autor:E.Deperas; Źródło:inf. własna;
Pod takim hasłem 16 grudnia skoro świt uczniowie klas O-III wyruszyli do Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie pod Poznaniem. Mieliśmy tam wyznaczone spotkanie z Panem Choinką, zwiedzanie muzeum oraz warsztaty z piernikami świątecznymi. Zaraz po przyjeździe do muzeum, udaliśmy się lekko spóźnieni na teatrzyk bożonarodzeniowy.

"Nie pal przy mnie, proszę"
Dodano: 14.12.2016; Autor:E.Deperas; Źródło:inf. własna;
W dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-literackiego w ramach programu antynikotynowego" Nie pal przy mnie, proszę" . Na konkurs wpłynęło 24 prace. Jury szkolne przyznało 5 równorzędnych nagród w kategorii klas 0-III i 2 wyróżnienia w kategorii klas IV-VI. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy.

Sienkiewiczowskie potyczki
Dodano: 14.12.2016; Autor:M.Sztyma; Źródło:inf. własna;
13 grudnia odbył się w naszej szkole KONKURS WIEDZY, związany z życiem i twórczością Henryka Sienkiewicza. Postać polskiego pisarza nie przypadkiem stała się tematem naszego konkursu, ponieważ rok 2016 jest Rokiem Sienkiewiczowskim. Konkurs przyjął formę teleturnieju prowadząca - Mariola Sztyma zadawała pytania, natomiast uczestnicy odpowiadali na nie przed szkolną publicznością.

Jesienne wiersze
Dodano: 13.12.2016; Autor:J. Żuk; Źródło:inf. własna;
W listopadzie Publiczna Biblioteka w Wąsoszu zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Mimozami jesień się zaczyna", w którym uczestniczyło 16 uczniów klas IV-VI naszej szkoły. Na konkurs napłynęło 57 wierszy w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli. Miło nam poinformować, że jury przyznało trzy równorzędne wyróżnienia, wśród których znalazło się dwoje naszych uczniów.

Miły gość
Dodano: 08.12.2016; Autor:J. Żuk; Źródło:inf. własna;
6 grudnia gościliśmy w naszej szkole siostrę Marię Chorostkowską, która aktualnie pracuje na Ukrainie w miejscowości Bobrka, niedaleko Lwowa, gdzie Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi prowadzą świetlicę imienia św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Uczęszczają do niej dzieci, które popołudniami mogą tam zjeść ciepły posiłek, otrzymać pomoc przy odrabianiu lekcji i miło spędzić czas .

Co się działo "Pod Muchomorkiem"?
Dodano: 06.12.2016; Autor:B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
Listopad był miesiącem bogatym w różne wydarzenia w przedzskolu "Pod Muchomorkiem", a wszystko zaczęło się od Dnia Pluszowego Misia, po którym przyszedł czas na andrzejkowe wróżby. W listopadzie odbyła się też XVII Wystawa Rękodzielnictwa i Twórczości Ludowej Ziemi Górowskiej w Niechlowie, w której uczestniczyła delegacja naszego przedszkola.

Życzenia i upominki ucieszą dzieci na Ukrainie
Dodano: 29.11.2016; Autor:M.Sztyma; Źródło:inf. własna;
W listopadzie Szkolny Klub Wolontariatu ogłosił konkurs na Kartkę świąteczną dla dzieci z Świetlicy Środowiskowej na Ukrainie. Napłynęło wiele prac od uczniów z klas 0-VI. Kartki były bardzo ładne, pomysłowe i starannie wykonane. Komisja konkursowa miała zatem trudne zadanie, aby wybrać sześć najładniejszych.W pierwszym tygodniu grudnia zarówno kartki świąteczne, jak i zebrane przybory szkolnebędą przekazane dzieciom z Ukrainy

Najlepsi w turnieju "Matematyka i sport"
Dodano: 28.11.2016; Autor:K.Szelest; Źródło:inf. własna;
Po raz czternasty odbył się Powiatowy Turniej "Dzień Matematyki i Sportu 2016/2017" w kategorii szkół podstawowych. 25 XI w Hali Sportowej w Wąsoszu w zawodach wzięły udział szkoły podstawowe z Góry - nr 1 i nr 3, ze Ślubowa, Glinki, Witoszyc, Jemielna, Irządzy, Wąsosza, Płosek i nasza -z Czarnoborska.W tym roku I miejsce w turnieju zajęła nasza szkoła

Andrzejkowe wróżenie
Dodano: 27.11.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
W sobotę 26 listopada uczniowie klasy IV, V i VI spotkali się po południu w szkole, aby, jak nakazuje ludowa tradycja, zabawić się w andrzejkowe wróżby. I jak zwykle było z tej okazji wiele śmiechu i zabawy, kiedy ślepy los przepowiadał przyszłość dotyczącą sympatii, zawodu czy też tego, co może nas spotkać w najbliższym czasie.

Klasa IV obejrzała "Trolle"
Dodano: 25.11.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
W czwartkowe popołudnie uczniowie klasy IV wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Lubinie na zrealizowany przez studio DreamWorks Animation, czyli autorów "Shreka" i "Jak wytresować smoka", animowany film pt. Trolle". Film, którego przesłanie uosabia postawa głównej bohaterki, królowej trolli Poppy , mówi o sile przyjaźni i odwadze, która nie cofa się przed wyprawą do smutnej i niebezpiecznej krainy Bergenów, aby uratować braci.

Spotkanie z Pawłem Wakułą
Dodano: 23.11.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
We wtorek 22 listopada 2016 r. uczniowie klasy VI naszej szkoły gościli w sali kinowej wąsoskiego Domu Kultury, gdzie wzięli udział w spotkaniu z pisarzem Pawłem Wakułą. Podczas godzinnego spotkania dzieci poznały twórczość tego pisarza i rysownika, dowiedziały się, jak rozpoczęła się Jego kariera pisarska, a także, co stanowi inspirację dla Jego twórczości literackiej i jaka jest tematyka książek, które pisze.

Najpilniejsi we wrześniu i październiku
Dodano: 15.11.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Czas szybko biegnie. Tak niedawno witaliśmy nowy rok szkolny, a oto już przychodzi czas na pierwsze podsumowania. Na początek chcemy nagrodzić najpilniejszych w pierwszych dwóch miesiącach nauki. A są to miesiące trudne, bo jeszcze w głowie szumią wakacje, jeszcze dni są długie i ciepłe słońce kusi do zabawy, a przecież trzeba już wrócić do szkolnej ławki...

"Bóg, honor, ojczyzna"
Dodano: 15.11.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Słowa tego patriotycznego zawołania widniejącego na polskich sztandarach towarzyszyły uczniom naszej szkoły podczas uroczystego apelu z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości. Wsłuchani w melodię i tekst patriotycznych pieśni pochodzących z czasów walki o niepodległość oraz w bogate w treść słowa poezji wolnościowej oddaliśmy część tym wszystkim pokoleniom Polaków...

Śniadanie daje moc
Dodano: 14.11.2016; Autor:M. Sztyma; Źródło:inf. własna;
Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w edycji ogólnopolskiego programu Śniadanie Daje Moc. Akcja skupiała się wokół przygód dwójki małych agentów, Toli i Maksa, którzy wspólnie z dziećmi uczyli kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania. Aby mogło się to udać, należało zrealizować trzy misje śniadaniowe

Milena dołączyła do Agaty
Dodano: 09.11.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Nie musieliśmy długo czekać na to , aby z kolejnych zawodów z medalami wróciły obie dziewczynki z klasy VI, czyli Agata i Milena.Podczas rozgrywanych w miniony weekend w Kórniku zawodów karate na najwyższym stopniu podium stanęła po raz drugi w tym sezonie Agata Wojciechowska, natomiast Milena Piotrowska zdobyła brązowy medal, co jest pierwszym sukcesem dziewczynki po powrocie do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Na deskach klasowego teatru
Dodano: 04.11.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Pięć zespołów teatralnych z klasy VI przystąpiło do przygotowania inscenizacji wybranego fragmentu książki I. Jurgielewiczowej "Ten obcy", która jest ich lekturą obowiązkową Uczniowie sami przygotowali scenariusze, wykonali dekoracje i kostiumy, nauczyli się swoich ról, aby na koniec wystąpić na klasowej scenie jak prawdziwi aktorzy.

Agatka znowu wygrywa
Dodano: 04.11.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Złoty medal przywiozła w ubiegłym tygodniu nasza uczennica Agata Wojciechowska, która 29 października startowała w XXV Mistrzostwach Ziemi Legnickiej w Karate WKF w kategorii kumite indywidualne młodziczek -43 kg. Jest to pierwsza wygrana Agaty po przerwie wakacyjnej. Wcześniej Agata reprezentowała nasz kraj i swój klub Surem Rawicz na VIII Mistrzostwach Europy we włoskim Montichiari.

Też "zagraliśmy dla Nikosia"
Dodano: 04.11.2016; Autor:M. Sztyma; Źródło:inf. własna;
W ramach szeroko prowadzonych akcji woluntarystycznych w naszej szkole 29 października 2016 r. w sobotnie popołudnie uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli wraz z rodzicami i wychowawczyniami w akcji charytatywnej GRAMY DLA NIKOSIA. Dzieci wystąpiły na scenie Zespołu Placówek Kultury w Wąsoszu...

Ślubowanie uczniów klasy I
Dodano: 31.10.2016; Autor:E. Deperas; Źródło:inf. własna;
28 października 2016 roku w naszej szkole miała miejsce uroczysta chwila. Tego dnia 13 -osobowa grupa kolegów i koleżanek z klasy I została przyjęta w poczet uczniów PSP im. Juliana Tuwima w Czarnoborsku. Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią przygotowali krótkie przedstawienie, na które zaprosili swoich rodziców, nauczycieli oraz starszych i młodszych kolegów.

"Jestem widoczny - jestem bezpieczny"
Dodano: 31.10.2016; Autor:E. Deperas; Źródło:inf. własna;
W piątek 21 października uczniowie klas I - III mieli okazję do wykazania się znajomością zasad ruchu drogowego oraz sposobami bezpiecznego poruszania się po drogach przed przedstawicielami KPP w Górze i przedstawicielami KRUS. Wszystko to za sprawą akcji organizowanej przez KRUS, Gminę Wąsosz i KPP w Górze " Jestem widoczny- Jestem bezpieczny".

Sukcesy naszych uczniów
Dodano: 28.10.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
W środę26 października 2016 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Nie tylko dla orłów", w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół Powiatu górowskiego . Miło nam poinformować, że Julita Głoskowska zdobyła wyróżnienie komisji konkursowej, plasując się tuż za pierwszą trójką.

Zbiórka dla leśnych zwierząt
Dodano: 28.10.2016; Autor:M. Sztyma; Źródło:inf. własna;
Rozstrzygnięty już został konkurs związany z prowadzoną w naszej szkole akcją - zbiórki kasztanów i żołędzidla leśnych zwierząt. Dzięki mobilizacji i pracy uczniów udało się zebrać ponad 900kg darów jesieni. Nagrodzono trzy klasy, które zebrały największą ilość. Uczniowie wyróżnionych klas otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobną przekąskę, a zwycięzcy - kolorowy zegar ścienny, który od razu został powieszony w klasie.

Szkolny Klub Wolontariatu
Dodano: 21.10.2016; Autor:M. Sztyma; Źródło:inf. własna;
W tym roku w naszej szkole zawiązał się Szkolny Klub Wolontariatu. Samorząd Uczniowski aktywnie włączył się w organizację działań klubu. Już we wrześniu rozpoczęto zbiórkę kasztanów. Akcja trwała do 20. 10. 2016 r. W październiku nawiązano współpracę z FUNDACJĄ NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH POMÓŻ I TY oraz z WYDAWNICTWEM ARTYSTÓW MALUJĄCYCH USTAMI I NOGAMI.

Festiwal Talentów
Dodano: 17.10.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
"Festiwal Talentów" pod hasłem "Uczniowie - pracownikom szkoły" od kilku lat jest w naszej szkole sposobem na świętowanie Dnia Edukacji Narodowej. Podobnie było w tym roku i podobnie jak w poprzednich latach uczniowie bardzo chętnie prezentowali na scenie swoje talenty i umiejętności , a ich wachlarz z każdym rokiem jest coraz bogatszy.

Wycieczka kl. IV-VI do Wrocławia
Dodano: 16.10.2016; Autor:K. Szelest; Źródło:inf. własna;
6 października wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyliśmy na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska. Chociaż był smutny, deszczowy dzień, wszyscy byli w wyśmienitych humorach. Nasz wesoły autobus najpierw pojechał do galerii handlowej: Magnolia, gdzie w kinie Helios obejrzeliśmy fantastyczny film pt. "Mój przyjaciel smok"...

Wyprawa do Wioski Indiańskiej
Dodano: 14.10.2016; Autor:M. Sztyma; Źródło:inf. własna;
We wtorek 11.10.2016 r. uczniowie klas "O", I, II i III odbyli wspaniałą i pełną przygód wycieczkę autokarową do Wioski Indiańskiej Pocahontas koło Wrocławia. Już na miejscu, uczestników wycieczki powitało dwoje animatorów, ubranych w tradycyjne stroje indiańskie. Dzieciwprowadzono w świat indiańskich wierzeń i kultury oraz zapewnionowiele atrakcji...

XVI Dzień Papieski
Dodano: 11.10.2016; Autor:H. Góralczyk; Źródło:inf. własna;
Dnia 07.10.2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji XVI Dnia Papieskiego, którego hasłem przewodnim były słowa świętego Jana Pawła II "Bądźcie świadkami miłosierdzia." Uczniowie klasy V ze śpiewam na ustach ulubionej pieśni papieża rozpoczęli uroczystość i zapoznali nas z nauczaniem Jana Pawła II na temat miłosierdzia.

Za 70 lat - dziękujemy!
Dodano: 23.09.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Do tej uroczystości społeczność szkolna, czyli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i dzieci, przygotowywała się już od kilku miesięcy.(...)Aż wreszcie nadeszła ta chwila, czyli dzień 23 września i godzina 9.00, na którą zaprosiliśmy naszych gości, wśród których było przecież wielu "domowników": byli dyrektorzy, byli pracownicy, absolwenci naszej szkoły, rodzice..., no i my, społeczność szkolna roku 2016.

Wycieczka integracyjna kl.IV
Dodano: 15.09.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Mamut Maniek, leniwiec Sid i tygrys Diego to bohaterowie, którzy od 2002 roku goszczą na ekranach kin i których zdążyliśmy polubić dzięki filmom o "Epoce lodowcowej".Ten właśnie film wybrali uczniowie klasy IV na integracyjną wycieczkę do kina w Lubinie, aby w pierwszych trudnych dla nich dniach nauki razem pobyć i bliżej się poznać, przede wszystkim z nowym wychowawcą.

Narodowe czytanie
Dodano: 05.09.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Narodowego czytania", zapoznając uczniów z fragmentem "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Była to już piąta edycja "Narodowego czytania". Od trzech lat bierze w niej udział również nasza szkoła. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie poznają klasykę literatury polskiej i mogą naocznie przekonać się, że sztuka czytania dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty
Dodano: 01.09.2016; Autor:J.Żuk; Źródło:inf. własna;
1 września o 8.50 na placu przed szkołą znowu zrobiło się gwarno. Był to niechybny znak, że po dwóch miesiącach wakacji uczniowie wrócili do szkół. Miło nam było powitać nie tylko uczniów, ale i liczne grono Rodziców, co jest namacalnym znakiem tego, że szkoła jest takim organizmem, który łączy dzieci, nauczycieli i rodziców, i tylko wtedy spełnia swoje zadanie, gdy ta współpraca jest kompletna.[2010-2011] [2011-2012] [2012-2013][2013-2014][2014-2015][2015-2016][2016-2017][2017-2018][2018-2019]