Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian
[2010-2011] [2011-2012] [2012-2013][2013-2014][2014-2015][2015-2016][2016-2017][2017-2018][Strona główna]


Starsze wiadomości: 2018/2019
Igła, igiełka
Dodano: 06.03.2019; Autor: B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
5 marca do naszego przedszkola przybyły niezwykłe Panie - krawcowe. Dzieci z niecierpliwością czekały na to, aby bliżej poznać ten trudny i wymagający precyzji zawód. Pani Barbara Niedźwiedź oraz Pani Aneta Broczkowska zapoznały dzieci z zasadami pracy maszyny krawieckiej i możliwościami szycia na tak nowoczesnym urządzeniu.

Zajęcia otwarte dla rodziców
Dodano: 22.02.2019; Autor: B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
W czwartek 21 lutego 2019 w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce prozdrowotnej. Na zajęcia przybyli rodzice i opiekunowie przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały się w scence tematycznej "Żeby nie było brudasów". W czasie spotkania przeprowadziliśmy również zajęcia matematyczne.

Sukcesy naszych uczniów
Dodano: 15.02.2019; Autor: K.Szelest; Źródło:inf. własna;
Uczniowie: Alex Soja z kl. IV i Oskar Adamik z kl. VI zostali wyróżnieni w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej "PIONIER" 2018, natomiast uczeń klasy V Daniel Muzyka zajął III miejsce w XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym " Armia Krajowa Siłą Zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego".

Karnawałowy bal z ważnym przesłaniem
Dodano: 31.01.2019; Autor: B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
26 stycznia 2019 roku na sali wiejskiej w Dochowej odbyło się integracyjne spotkanie rodziców i osób związanych z naszym Małym Przedszkolem „Pod Muchomorkiem”. Dzięki uczestnikom spotkania i darczyńcom z zewnątrz udało się zebrać środki finansowe na zakup nowych zabawek i pokrycie kosztów wiosennej rodzinnej wycieczki małych przedszkolaków.

Dzień Babci i Dziadka
Dodano: 29.01.2019; ; Źródło:inf. własna;
Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej uroczystych dni w naszych oddziałach przedszkolnych i w szkole. W tym bowiem dniu swoimi sercami ogarniamy najbliższe po rodziacach osoby, których miłości i oddania nigdy nie zdołamy ani wypowiedzieć, ani wynagrodzić. Takie więc chwile są okazją, aby wypowiedzieć to magiczne słowo: "Dziękujemy!"

Sukces w Konkursie Recytatorskim "Pegazik"
Dodano: 28.01.2019; Autor: J.Żuk; Źródło:inf. własna;
24 stycznia 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Wąsoszu odbyły się eliminacje gminne XXIV Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Po wysłuchaniu recytacji komisja wyłoniła laureatów, wśród których znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy VI Anastazja Nałkowska, a na trzecim miejscu uplasował się również uczeń klasy VI Oskar Adamik.

"W karnawale same bale!"
Dodano: 16.01.2019; Autor: B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
15 stycznia 2019 roku w naszym Małym Przedszkolu "Pod Muchomorkiem" przywitaliśmy wraz z klasą „0” przybyłych miłych gości. W ramach Projektu Edukacyjnego "Poszukuję siebie przez poznanie własnych możliwości i predyspozycji" dzieci po raz kolejny spotkały się z przedstawicielami różnych zawodów.

Pomaganie jest dziecinnie proste
Dodano: 14.01.2019; Autor: I.Szkaradek; Źródło:inf. własna;
Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przebieg 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo deszczu i wiatru w niedzielę 13.01.2019r. ruszyli rano z puszkami. Uśmiechy nie schodziły im z twarzy. W godzinach popołudniowych odbył się II Bieg WOŚP, w którym wzięli uczniowie z naszej szkoły.


Konkurs pt: Kartka Bożonarodzeniowa
Dodano: 05.01.2019; Autor: H.Gralczyk/J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Tradycyjnie już przed Bożym Narodzeniem został zorganizowany w naszej szkole konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Na konkurs napłynęło bardzo dużo prac, których autorami byli uczniowie wszystkich klas. Jury złożone z nauczycieli postanowiło nagrodzić autorów następujących prac konkursowych. Wybrane kartki zostały wypisane przez uczniów klasy VI i przesłane tradycyjnie do dzieci z Bóbrki na Ukrainie.

Jasełka
Dodano: 05.01.2019; Autor: H.Gralczyk; Źródło:inf. własna;
Jak to cudownie, że wciąż pielęgnujemy naszą chrześcijańską tradycję -przedstawiania jasełek, że chcą ją pielęgnować dzieci, ale także młodzież. Uczniowie naszej szkoły dnia 20 grudnia w budynku szkoły w Pobielu przedstawili w sposób tradycyjny historię Bożego Narodzenia. Zupełnie inny charakter miały natomiast jasełka wystawione przez uczniów klasy VII w budynku w Czarnoborsku 21 grudnia.

Wycieczka do Wrocławia
Dodano: 21.12. 2018; Autor: A.Oczek/J.Żuk; Źródło:inf. własna;
W poniedziałek 17 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 0, I, II i III wraz z wychowawczyniami i opiekunami, a we wtorek 18 grudnia 2018 r. uczniowie klas IV-VII PSP im. J. Tuwima w Czarnoborsku pod opieką wychowawców uczestniczyli w szkolnych wycieczkach do Wrocławia. Inicjatorem i fundatorem tych atrakcji był Urząd Miejski Wąsosza, który pokrył koszt wynajęcia autokaru i zakupu biletów wstępu do kina.

Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Dodano: 21.12. 2018; Autor: B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
19 grudnia 2018 w naszym Punkcie Przedszkolnym odbył się Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola i grupy „0”. Na uroczystość zaprosiliśmy rodziców i opiekunów wszystkich przedszkolaków. Mali artyści prezentowali się w ulubionych kolędach i pastorałkach.

Spotkanie ze sportowcem
Dodano: 17.12. 2018; Autor: J.First; Źródło:inf. własna;
12 grudnia uczniowie kl. "0" oraz kl. IV - VII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Czarnoborsku uczestniczyli w spotkaniu ze sportowcem - panią Joanną Lorenc. W imieniu szkoły nauczycielka wychowania fizycznego, pani Justyna First zaprosiła panią Joannę, aby opowiedziała o swoich sukcesach sportowych.

Spotkanie ze "służbą zdrowia"
Dodano: 14.12. 2018; Autor: B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
11 grudnia odbyło się spotkanie przedszkolaków z przedstawicielką Państwowej Służby Zdrowia. Swoją obecnością zaszczyciła mury przedszkola osoba, która w bezpośredni sposób odpowiada za nasze zdrowie i życie. Pani Renata Kroll – Chorostkowska jest pielęgniarką z wieloletnim stażem pracy. We wtorek spotkała się z przedszkolakami, aby opowiedzieć im o swojej pasji, jaką jest wykonywana przez nią praca.

Dzień Górnika
Dodano: 07.12. 2018; Autor: I.Szkaradek; Źródło:inf. własna;
W naszej szkole 28 listopada 2018 r. gościliśmy przedstawiciela zawodu górniczego pana Huberta Kubickiego. Był to wujek jednego z uczniów z kopalni "Rudna" .Gościa przywitaliśmy wierszykami i piosenkami.Po zakończeniu części artystycznej nasz gość opowiadał o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tejże pracy w naszym codziennym życiu, niebezpieczeństwie które codziennie na nich w pracy górniczej czyhają.

Mikołajkowa zabawa...
Dodano: 07.12. 2018; Autor: M.Sztyma; Źródło:inf. własna;
4 grudnia2018 r. był dniem szczególnym dla przedszkolaków z oddziałów OPPB i OB z Pobiela, dzieci wybrały się bowiem na wycieczkę do Centrum Zabaw Loopy's World do Wrocławia. Pomimo tego, że był to Dzień Górnika, przedszkolaki świętowały już Mikołajki. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, maluchy czym prędzej udały się do szatni, następnie zjadły szybkie śniadanko i pobiegły na sale zabaw.

Może będę kucharzem?
Dodano: 07.12. 2018; Autor: B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
27.11.2018 w ramach projektu edukacyjnego: POSZUKIWANIE SIEBIE PRZEZ POZNANIE WŁASNYCH MOZLIWOŚCI I PREDYSPOZYCJI dzieci spotkały się z kucharzami - Państwem Anną i Krzysztofem Woźniakami- którzy opowiedzieli o zawodzie i zadaniach, jakie ma do wykonania kucharz.Przedszkolaki zadawały pytania brały udział w zabawach obrazkowych i układały kucharskie puzzle. Najważniejszym momentem spotkania było własnoręczne przygotowanie pizzerek.

Andrzejkowe "czary-mary"
Dodano: 07.12. 2018; Autor: M.Sztyma; Źródło:inf. własna;
Dnia 30 listopada 2018 r. do przedszkolaków z oddziałów OPPB i OB w Pobielu przyleciały dwie Czarownice. Nie po to jednak by je straszyć, ale zabawiaćtańcami i wróżbami andrzejkowymi. Czarownice przy pomocy rekwizytów prezentowały magiczne sztuczki i przepowiadały dzieciom przyszłość m.in: jaki zawód będą wykonywać w przyszłości...

Jestem Polakiem
Dodano: 06.12. 2018; Autor: B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
W dniu 29.11.2018 w naszym Punkcie Przedszkolnym spotkały się dzieci wraz z opiekunami z terenu całej gminy Wąsosz. Reprezentanci przedszkoli z Wąsosza, Płosek, Pobiela i Czarnoborska wzięli udział w Gminnym Konkursie Przedszkolnej Piosenki Patriotycznej „Jestem Polakiem”. Mali artyści spisali się na medal. Komisja konkursowa w składzie: Pani Halina Mielnik, Pani Renata Kroll – Chorostkowska, Pan Eryk Aleksandrowicz miała trudne zadanie.

Wyniki konkursów
Dodano: 06.12. 2018; Autor: J.Żuk; Źródło:inf. własna;
W ostatnim czasie miało miejsce rozstrzygnięcie kilka konkursów, wśród których poczesne miejsce zajmuje Powiatowy Turniej "Dzień Matematyki i Sportu", dlatego poniżej zamieszczamy wyniki zmagan naszych uczniów zarówno w konkursach na szczeblu ogólnokrajowym, międzyszkolnym, jak i szkolnym.

Andrzejkowe wróżenie
Dodano: 04.12. 2018; Autor: J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Jak co roku w ostatnim tygodniu przed adwentem, odbyły się w naszej szkole klasowe wróżby andrzejkowe, bo: Listopad, gdy już kończy dzień i gwiazdka się pokaże, spotkamy się przy blasku świec, tak jak tradycja każe. Zaszczeka pies, gęś złapie ser i buty staną w rzędzie, na wodę wosk wyleje się i tajemniczo będzie...

Dzień Pluszowego Misia
Dodano: 30.11. 2018; Autor: B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
W tym roku w Dniu Pluszowego Misia gościliśmy w siostrzanym przedszkolu w Płoskach. Chętnie odpowiedzieliśmy na zaproszenie Pani Basi Kopeć – Figas i jej przedszkolaków. Dzień pluszowego przyjaciela dzieci obchodziliśmy bardzo uroczyście. Były misiowe tance i zabawy. Dzieci układały puzzle z misiowymi bohaterami.

Szklany świat
Dodano: 30.11. 2018; Autor: B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
20 listopada 2018 roku przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego pojechały wraz z opiekunami na wycieczkę do Krośnic. Tam właśnie znajduje się fabryka przepięknych polskich bombek. Pracujące w niej osoby z wielkim zaangażowaniem pokazywały nam poszczególne stanowiska pracy i zadanie jakie tam wykonują.

XXV Bieg Niepodległości
Dodano: 12.11. 2018; Autor: J.Zimoląg/J.First; Źródło:inf. własna;
Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnoborsku wzięli udział w Biegu Niepodległości w Górze, który w tym roku odbył się wyjątkowo 10 listopada. Uczniowie naszej szkoły wystartowali w biegach na 100 m, 500 m, 1400 m oraz 1600 m.

Dla Niepodległej!
Dodano: 12.11. 2018; Autor: E.Deperas/J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Dla Niepodległej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku spotkali się w piątek przed południem uczniowie Publicznej Szkoły w Czarnoborsku, zarówno w budynku mieszczącym się w Czarnoborsku (kl.0 i IV-VII), jak i w Pobielu (kl. 0 - III), aby oddać cześć tym wszystkim, którzy od zarania dziejów swoje życie poświęcali ojczyźnie. Tym znanym z podręczników, książek, pomników i filmów, a także tym bezimiennym.

Pasowanie Pierwszoklasistów
Dodano: 09.11. 2018; Autor: A.Oczek; Źródło:inf. własna;
Dnia 30 października w naszej szkole odbyło się Uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów. Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane i równocześnie cieszyły się niezmiernie, że zostaną oficjalnie przyjęte w poczet uczniów PSP w Czarnoborsku. W tym ważnym dla pierwszaków momencie nie mogło zabraknąć oczywiście rodziców, którzy uczestniczyli w uroczystym apelu. Uczniowie pierwszej klasy zaprezentowali część artystyczną, podczas której recytowali zabawne wierszyki o sobie oraz zaśpiewali piosenki.

"Stworki owocowo-warzywne"
Dodano: 09.11. 2018; Autor: M.Sztyma; Źródło:inf. własna;
25 października w budynku szkoły w Pobielu tuż po uroczystości pasowania na przedszkolaka ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego pt."Stworki owocowo-warzywne".Konkurs kierowany był do dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie "stworka" z dowolnych owoców i warzyw z wykorzystaniem dostępnych narzędzi i materiałów plastycznych.

Pozytywna Edukacja w Gminie Wąsosz
Dodano: 05.10. 2018; Autor: -; Źródło:inf. własna;
W tym miesiącu rozpoczynamy w naszej szkole projekt edukacyjny finansowany z Funduszy Europejskich: "Pozytywna Edukacja w Gminie Wąsosz".Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu w gminie wyniesie 800 711,46 zł a kwota dofinansowania 753 186,46zł.

Pasowanie przedszkolaków z Pobiela
Dodano: 30.10. 2018; Autor: I.Szkaradek; Źródło:inf. własna;
Dzień 25 października 2018r. pozostanie na długo w pamięci dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz oddziału zerowego i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice naszych przedszkolaków , koledzy i koleżanki ze szkoły oraz pani dyrektor.

Rodzinna wycieczka klasy VI
Dodano: 18.10. 2018; Autor: J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem w październiku uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą i rodzicami wybrali na rodzinną wycieczkę. Tym razem celem naszej jednodniowej wyprawy były Szklarska Poręba i Cieplice. Wyjazd zaplanowaliśmy na 6.30, bo do przejechania mieliśmy spory dystans. W dobrych nastrojach z zapewnieniem wspaniałej pogody punktualnie wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w podróż.

Dzień Nauczyciela
Dodano: 17.10. 2018; Autor: W.Maczan-Tatarczuk; Źródło:inf. własna;
14 października w całej Polsce odchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, w szkole potocznie zwanym Dniem Nauczyciela. Jest to święto pedagogicznych jak i niepedagogicznych pracowników szkoły. Brać uczniowska Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnoborsku, począwszy od najmłodszych dzieci z Punktu Przedszkolnego i Zerówki aż do uczniów VI i VII klasy śpiewem, wierszami i scenkami rodzajowymi wyraziła podziękowania.

Spotkanie z listonoszem
Dodano: 17.10. 2018; Autor: B.Augustyniak; Źródło:inf. własna;
W ramach projektu edukacyjnego "Poszukiwanie siebie przez poznanie własnych możliwości i predyspozycji" realizowanego w Punkcie Przedszkolnym i Oddziale Przedszkolnym w dniu 16.10.2018 w sali przedszkolnej dzieci spotkały się z Panem Markiem Broczkowskim - listonoszem obsługującym nasz teren.

Spotkania z historią w stolicy Wielkopolski
Dodano: 16.10. 2018; Autor: K.Sztyma; Źródło:inf. własna;
W tym roku obchodzimy w naszym kraju setną rocznicę odzyskania niepodległości. By uczcić to wielkie święto uczniowie klas IV - VII 11 października pod opieką nauczycieli: Kamili Szelest, Ireny Władyki i Tadeusza Szelesta wyruszyli na wycieczkę do Poznania. Nasza wycieczka po trzech godzinach jazdy "wesołym autobusem" dotarła na Stary Rynek, gdzie spotkaliśmy się z naszą panią przewodnik...

Dzień pieczonego ziemniaka
Dodano: 10.10. 2018; Autor: M.Sztyma; Źródło:inf. własna;
We wtorek 02.10.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych OPPB i OB Pobiel odbyły wspaniałą i pełną przygód wycieczkę autokarową do Wioski Indiańskiej "Ostoja na Baryczą" w Wierzawicach. Tam obchodzili między innymi "Dzień pieczonego ziemniaka". Od samego rana zastanawiałyśmy się, czy deszcz nie pokrzyżuje planów wyjazdowych...

Gdy przychodzi jesień - czas na ognisko!
Dodano: 05.10. 2018; Autor: J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Jesień wielu spośród nas kojarzy się z blaskiem i ciepłem ogniska, snującym się po polach dymem i zapachem pieczonych ziemniaków czy kiełbasek. Uczniowie klasy VI tradycyjnie już o tej porze postanowili jesienne czwartkowe popołudnie spędzić przy ognisku oraz na wspólnych grach i zabawach.

50 lat Koła Łowieckiego "Rogacz"
Dodano: 05.10. 2018; Autor: E.Deperas; Źródło:inf. własna;
" W spadku po praojcach tkwi w każdym z nas umiłowanie lasu. A miłości i przywiązania do lasu nie da się z nas wykorzenić". Tak uważają wszyscy członkowie Koła Łowieckiego "Rogacz", którzy 29 września 2018 hucznie obchodzili Jubileusz 50-lecia powstania koła.

"Szkolne przygody gangu słodziaków"
Dodano: 05.10. 2018; Autor: E.Deperas; Źródło:inf. własna;
Czyli budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Zatem w piątek 28 września na Sali gimnastycznej w budynku w Pobielu zapoczątkowaliśmy akcję czytelniczą "GANG SŁODZIAKÓW W AKCJI". Tym razem akcję czytania przygód mieszkańców leśnej polany rozpoczęła pani dyrektor Halina Mielnik.

Odwiedzamy bezdomne zwierzęta
Dodano: 29.09. 2018; Autor: K.Szelest; Źródło:inf. własna;
27 września uczniowie klas: piątej, szóstej i siódmej wraz ze swoimi wychowawcami pojechali do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie pod Lesznem. Dla uczestników tej wycieczki pobyt w schronisku był wielkim przeżyciem. Wszyscy czuli się tak, jakby byli w takim "Domu Dziecka" dla zwierzątek. Wielu miało w łzy w oczach.

Dzień Przedszkolaka
Dodano: 25.09. 2018; Autor: I.Szkaradek; Źródło:inf. własna;
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

"Policjant - kto to taki?"
Dodano: 22.09. 2018; Autor: M.Sztyma; Źródło:inf. własna;
19 września 2018 r. w oddziałach przedszkolnych w budynku w Pobielu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komisariatu Policji w Wąsoszu. Tego dnia dzieci z młodszej i starszej grupy przedszkolaków zgromadziły się w Sali na piętrze, aby powitać niecodziennych gości. Podczas spotkania maluchy dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta.

Emocje na kręgielni
Dodano: 15.09. 2018; Autor: J. Żuk; Źródło:inf. własna;
Nie zabrakło emocji podczas wycieczki uczniów klasy VI do Regionalnego Centrum Rekreacji w Lubinie, gdzie zaplanowaliśmy rewanżowy mecz w kręgle pomiędzy drużyną dziewcząt i chłopaków. Poprzednim razem wygrały dziewczęta, więc tym razem chłopcy przystępowali do pojedynku z zamiarem odegrania się z nawiązką. Niestety, nie było to takie proste, a prawdziwa walka rozegrała się w końcówce godzinnego meczu.

Wypuszczamy kurupatwy
Dodano: 08.09. 2018; Autor: A. Oczek; Źródło:inf. własna;
W dniu 6.09.2018r. klasy 0-III PSP w Czarnoborsku wybrały się na wycieczkę do Sułowa Wielkiego, na zaproszenie Koła Łowieckiego "Rogacz".Dzieci, wspólnie z wychowawcami, rodzicami oraz leśniczymi , brały udział w niezwykle ważnym i ciekawym wydarzeniu jakim było wypuszczanie młodych kuropatw.Wszyscy spotkaliśmy się w domku myśliwskim w Sułowie a następnie pojechaliśmy terenowymi samochodami na pobliskie pola...

Narodowe Czytanie 2018
Dodano: 07.09. 2018; Autor: J.Żuk; Źródło:inf. własna;
Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku, odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie, które od 2012 roku z inicjatywy Prezydenta RP przeprowadzanie jest w pierwszy weekend września w całej Polsce. Jako że w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Prezydent Rzeczypospolitej jako lekturę na ten rok wybrał "Przedwiośnie" Stefana Żeromkiego, a swój wybór uzasadnił w specjalnym liście do Rodaków.

Inauguracja roku szkolnego
Dodano: 03.09. 2018; Autor: J.Żuk; Źródło:inf. własna;
3 września 2018 roku, podobnie jak w całym kraju, również w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Czarnoborsku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Jest to drugi rok, w którym nauka odbywa się w naszej szkole dwóch budynkach: w Czarnoborsku i w Pobielu, i pierwszy - w którym klasy I-III uczą się w budynku Pobielu, a klasy IV- VII uczęszczają do budynku mieszczącego się Czarnoborsku.[2010-2011] [2011-2012] [2012-2013][2013-2014][2014-2015][2015-2016][2016-2017][2017-2018][Strona główna]