Strona główna
Komunikaty
Rekrutacja
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Grono nauczycielskie
Uczniowie
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorzšd Uczniowski
Wolontariat
SKO


Radosna Szkoła
Mleko w Szkole
Owoce w Szkole
Bocian"Na kartonik mleka każdy uczeń czeka" -Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima od sześciu lat uczestniczy w programie: "Mleko dla szkół".

Ideą Programu "Mleko dla Szkół" jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w placówkach oświatowych dotowane jest przez Unię Europejską, a odpłatność za takie mleko stanowi tylko pokrycie minimalnych kosztów. Każde dziecko objęte Programem "Mleko dla Szkół" ma możliwość codziennego wypicia w szkole 0,25 l mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku.

Celem tej akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.

Dzięki Programowi "Mleko dla Szkół"

  • uczniowie otrzymują świeże, pożywne mleko każdego dnia,
  • utrwalamy w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe,
  • dążymy do minimalnego zaangażowania czasowego kadry nauczycielskiej w sprawy związane z zamawianiem i dystrybucją mleka,
  • placówka oświatowa nie ponosi kosztów związanych z uruchomieniem i prowadzeniem programu "Mleko dla Szkół".

Jedna szklanka świeżego pasteryzowanego mleka zawiera wiele bardzo ważnych składników odżywczych; wśród nich np. około 300 mg wapnia, który jest bardzo ważny dla dziecka w okresie intensywnego wzrostu. Świeże mleko dostarczane jest w gustownych, higienicznych opakowaniach 250 ml.