Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Rekrutacja


Program dla szkół
Bocian"Na kartonik mleka każdy uczeń czeka" -Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima od sześciu lat uczestniczy w programie: "Mleko dla szkół".

Ideą Programu "Mleko dla Szkół" jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w placówkach oświatowych dotowane jest przez Unię Europejską, a odpłatność za takie mleko stanowi tylko pokrycie minimalnych kosztów. Każde dziecko objęte Programem "Mleko dla Szkół" ma możliwość codziennego wypicia w szkole 0,25 l mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku.

Celem tej akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.

Dzięki Programowi "Mleko dla Szkół"

  • uczniowie otrzymują świeże, pożywne mleko każdego dnia,
  • utrwalamy w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe,
  • dążymy do minimalnego zaangażowania czasowego kadry nauczycielskiej w sprawy związane z zamawianiem i dystrybucją mleka,
  • placówka oświatowa nie ponosi kosztów związanych z uruchomieniem i prowadzeniem programu "Mleko dla Szkół".

Jedna szklanka świeżego pasteryzowanego mleka zawiera wiele bardzo ważnych składników odżywczych; wśród nich np. około 300 mg wapnia, który jest bardzo ważny dla dziecka w okresie intensywnego wzrostu. Świeże mleko dostarczane jest w gustownych, higienicznych opakowaniach 250 ml.