Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Nasza uczennica uratowała człowiekaCzasem tak niewiele trzeba, aby uratować ludzkie życie. Wystarczą bystre oczy, dobry słuch, a przede wszystkim wrażliwość na drugiego człowieka.

Takimi cechami wykazała się nasza uczennica Anastazja Nałkowska, która w niedzielę 17 stycznia około godziny 19:00 wracała z mamą samochodem z Rawicza. Przejeżdżając przez Wąsosz, na wysokości sklepu sieci Biedronka zobaczyła na chodniku "coś wielkiego" - jak sama to określiła. Poprosiła więc mamę, aby zawróciła samochód. Kiedy dziewczyna i jej mama zbliżyły się do tego miejsca, zorientowały się, że był to człowiek, który leżał w śniegu, w czasie gdy na zewnątrz było -17 C . Anastazja poprosiła mamę, aby wezwała telefonicznie pogotowie i policję, bo pan był nieprzytomny. Następnie zatrzymały inne samochody i, w oczekiwaniu na przyjazd służb ratunkowych, przykryły mężczyznę kocami.

Nie ma wątpliwości, że dziewczyna i jej mama uratowały temu człowiekowi życie. Według ratowników, mężczyzna za godzinę zamarzłby na siarczystym mrozie.

Jesteśmy dumni z postawy naszej uczennicy, która wykazała się wrażliwością na ludzkie nieszczęście i nie przeszła obojętnie obok człowieka w potrzebie.

Autor: Janusz Żuk