Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Dzień Babci i Dziadka
Oddział przedszkolny w PobieluŚwięto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dnia 17 stycznia 2020 roku w oddziale przedszkolnym i w klasie "0" w Pobielu odbyła się ta wspaniała uroczystość. Wśród zaproszonych gości oprócz babć i dziadków znaleźli się również rodzice oraz cała społeczność szkolna.

Na wstępie pani dyrektor Małgorzata Denys przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a następnie złożyła życzenia. W pięknie udekorowanej sali, przedszkolaki przedstawiły program artystyczny. Była to "gwiazdkowa" opowieśćoraz wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno - muzycznego, widzowie obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście z zainteresowaniem oglądali przedstawienie.Po części artystycznej maluchy obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne kwiatki, laurki, kalendarze oraz pachnące świeczniki.

W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Autor: M.Sztyma

Oddział przedszkolny w Czarnoborsku31 stycznia 2020 roku w naszym przedszkolu przeżywaliśmy uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Bardzo licznie przybyli goście mieli okazje obejrzeć swoje ukochane wnuki w zabawach teatralnych i tanecznych. Dzieci wystąpiły w krótkiej inscenizacji teatralnej oraz zaprezentowały swoje wokalne i taneczne talenty. Wystąpiła grupa fanów Michaela Jacksona, grupa tańcząca czaczę i sekcja najmłodsza prezentująca się w utworze „Skrzypek na dachu”. Kulminacyjnym momentem była prezentacja multimedialna z udziałem przedszkolaków i ich ukochanych dziadków. Nie mogło również zabraknąć prezentów i kwiatów. Dzień był bardzo miły i i bardzo wyjątkowy.

Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym gościom, a w sposób szczególny rodzicom za przygotowanie pysznego, słodkiego poczęstunku.

Autor: B.Augustyniak

Klasy I-III

Herbatka dla Babci i Dziadka"Hej Babciu, Hej Dziadku, witamy Was piosenką..." tymi słowami uczniowie klas I-III powitali zaproszonych gości w murach naszej szkoły.

Od rana 4 lutego w szkole panowała radosna atmosfera podniecenia i oczekiwania. Wiadomo, tego dnia byliśmy umówieni na wizytę naszych kochanych dziadków, na którą z racji licznych przeziębień (dzieci oczywiście)długo czekaliśmy.I stało się, zjawili się tłumnie i w doskonałych humorach. Po przywitaniu miłych gości przez panią dyrektor, wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia świątecznego przedstawienia. A było co oglądać. Tegoroczne występy dzieci mówiły o babciach i dziadkach XXI wieku, czyli aktywnych zawodowo, kulinarnie, sportowo i tanecznie. Było o pomaganiu wnukom, spędzaniu wspólnie czasu oraz o zainteresowaniach naszych gości. Całość okraszona była pięknymi tańcami i piosenkami.

Dodatkiem była "Uliczka Babci i Dziadka" do zwiedzania. Z dużym zainteresowaniem spotkała się galeria zdjęć naszych gości (a zwłaszcza ślubnych i z czasów młodościi).

Dzięki wypiekom naszych niezrównanych mam, babcie i dziadkowie mogli spędzić miłe chwile przy kawce i herbatce, czy malinowej chmurce. Wielkie dzięki!

Autor: E.Deperas