Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Dzielić się dobremWe wtorek 14.01.2020 r. z inicjatywy Pani Renaty Kroll-Chorostkowskiej i dzięki uprzejmości Państwa Anny i Sebastiana Lewickich, właścicieli firmy przewozowej, uczniowie klasy VII naszej szkoły wraz z wychowawcą udali się do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rawiczu z kolędami, życzeniami i słodkim poczęstunkiem, aby w ten sposób podzielić się z pensjonariuszami tego ośrodka radością, która przychodzi do nas wraz z narodzeniem Bożego Syna.

Śpiew pięknych kolęd w wykonaniu uczniów przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał Pan Tadeusz Kowal, organista z Parafii w Pobielu, a także wykonanie instrumentalne kolęd zagranych przez młodzież z klasy VII do łez wzruszyły wszystkich obecnych na sali i zachęciły do wspólnego śpiewania. Pensjonariusze, u których gościliśmy, bez problemu rozpoznawali kolędy grane przez młodzież i włączali się do śpiewu, a w niejednym starszym i młodszym oku zakręciła się łza wzruszenia.

Oprócz śpiewu i obecności młodzież obdarowała mieszkańców Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamy uczniów, drobnym słodkim upominkiem i własnoręcznie wykonanymi i wypisanymi kartkami z życzeniami. W ten sposób chociaż w niewielkiej części podzieliliśmy się tym dobrem, które płynie z Betlejem i którego w tych dniach doświadczyliśmy, a i sami wróciliśmy bogatsi z tego wyjazdu, w myśl zasady, że dobro ofiarowane zawsze do nas wraca.

W tym miejscu gorąco chcemy podziękować tym wszystkim, którzy nas gościli, tym, którzy w różny sposób włączyli się w przygotowanie naszego kolędowania oraz tym, bez których nasz wyjazd byłby niemożliwy.

Autor: J.Żuk