Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


MikołajkiPrzedszkolaki w chatce Świętego Mikołaja2 grudnia dzieci z klasy "O" wraz maluchami z oddziału przedszkolnego z Pobiela udały się na wycieczkę do Chatki Świętego Mikołaja w Żmigrodzie. Już od progu bajecznej krainy powitał nas Elf. W tym uroczym domku poczuliśmy klimat świąt, zobaczyliśmy krzątające się Elfy i ogromny tron Świętego Mikołaja. Podczas interaktywnego przedstawienia pt. "Uratujmy święta z Kubusiem Puchatkiem" mogliśmy cieszyć się śniegiem, mgłą i bańkami mydlanymi, śpiewaliśmy, tańczyliśmy i świetnie się bawiliśmy w towarzystwie Kubusia Puchatka, Mikołaja i Elfów. Po przedstawieniu pełnym atrakcji udaliśmy się na warsztaty, podczas których dekorowaliśmy pyszne pierniki oraz ozdabialiśmy bombki metodą decoupage. Cały pobyt uświetniła zabawa na dmuchanym zamku. Po zjedzeniu cukrowej waty i popcornu, z pomalowanymi buźkami udaliśmy się na zewnątrz chatki, by szukać śladów reniferów.

To było niezwykle emocjonujące, a zarazem wyczerpujące przedpołudnie. Wróciliśmy z wyprawy bardzo zadowoleni i pełni wiary w cudowną moc Świętego Mikołaja.

Autor: Mariola Sztyma
W krainie św. Mikołaja6 grudnia to dzień wyjątkowy dla wszystkich dzieci. Wszyscy już od wczesnego rana czekają na odwiedziny wyjątkowego świętego. Nasza grupa w tym roku postanowiła wybrać się do miejsca, w którym niewątpliwie mieszka Mikołaj. W „Wiosce św. Mikołaja” przywitał nas bardzo sympatyczny Elfin, który pokazał nam zagrodę reniferów i opowiedział, o postaciach z „Bajkowego lasu”. Elfin zaproponował zadania w warsztacie św. Mikołaja, podczas których dzieci malowały listy do świętego i zrobiły rachunek całorocznych złych uczynków. Wszystkie działania miały swój ukryty cel. Przy pomocy Elfiny złe uczynki zostały zmielone w zaczarowanej maszynie i nigdy więcej już się nie pojawią. Listy trafiły do adresata, który przekazał zamówienia do fabryki obsługiwanej przez elfy. Kulminacyjnym momentem było oczywiście wręczenie przez Mikołaja upragnionych prezentów. Mam nadzieje, że miło spędzony czas na długo pozostanie w pamięci moich przedszkolaków.

Autor: Beata Augustyniak

1Mikołajowe spotkanie

PSP Czarnoborsko- budynek PobielOd rana 6 grudnia w szkole panowała radosna atmosfera podniecenia i oczekiwania. A na kogo? Wiadomo, tego dnia na całym świecie wszystkie dzieci, małe i duże, wypatrują najukochańszego ze wszystkich świętych, tego co przynosi prezenty. I stało się, zjawił się Święty Mikołaj z całym rozśpiewanym zastępem śnieżynek. Co przyniósł? Oczywiście radość, śmiech i małe słodkie conieco. A dzieci, jak to dzieci, ugościły go jak umiały. Były piosenki i szalone tańce. Mikołaj ochoczo w nich uczestniczył.

Ucieszył nas swoją wizytą, rozbawił. Kochany Święty Mikołaju! czekamy na Ciebie w przyszłym roku również.