Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Kraina Magii


Andrzejkowe wróżby w oddziale przedszkolnym w PobieluZwyczaj wróżenia w andrzejkowy wieczór znany jest od bardzo dawna. Wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, choć nie jest wykluczone, że może się spełnić.

W piątek 29 listopada dzieciaki z oddziału przedszkolnego w Pobielu obchodziły "andrzejki". Wszystkie chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić, co je czeka. Przygotowane rekwizyty, lampiony, kolorowe stroje oraz dekoracja iście z "Krainy Magii", stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Cała zabawa rozpoczęła się od przeczytania listu od "Czarodziejki z Łysej Góry".Po słowach: Pokus - pokus, mary - dary, niech się spełnią andrzejkowe czary" maluchy przystąpiły do zabawy. Aby dowiedzieć się, co czeka je w niedalekiej przyszłości, jaki zawód będą wykonywały, jakie będzie ich życie, ochoczo kręciły zaczarowaną butelką, losowały przeróżne przedmioty, przebijały serduszka czy ustawiały buty. Wszystkie wróżby przeplatane były wesołymi pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem. Tego dnia odbyły siętakże konkursy - maluchy uczestniczyły w takich konkurencjach jak: "Gorące krzesełka", "Taniec z balonami" i"Taniec w parach na gazetach". Za udział w zabawach wszyscy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Autor: Mariola Sztyma

Andrzejkowe wróżenie klas I-III29 listopada w piątek w naszej szkole w budynku w Pobielu, odbyły się ANDRZEJKI. Salę gimnastyczną wypełniały pięknie przebrane dzieci z klas I-III. Zabawę rozpoczęliśmy, wrzucając grosiki do wody, aby wszystkie wróżby nam się spełniły. W tym szczególnym dniu, dzieci mogły poznać swoją przyszłość z gwiazd, magicznych serc, liczb, kolorów i butów. Wróżby pobudziły dzięcięcą wyobraźnię, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w swiat marzeń i fantazji. Porócz wróżb na dzieci czekało wiele konkursów(Taniec z balonikiem, taniec na gazecie, taniec z krzesełkami i wiele innych).

Dzieci doskonale bawiły się w rytm najnowszych hitów, ukazując swoje taneczne zdolności. W przerwie między wróżbami i konkursami, można było nabrać sił przy suto zastawionych stołach przygotowanych z pomocą dzieci. Wszyscy tego dnia świetnie się bawili.

Autor: Elżbieta Deperas

Andrzejkowe wróżenie "Pod Muchomorkiem"29 listopada w naszym przedszkolu odbył się bal andrzejkowy. W sposób szczególny przygotowaliśmy się do tego dnia. Wszyscy przebraliśmy się w odpowiednie stroje wróżek i czarodziei. Zgodnie z tradycja zorganizowaliśmy zabawy i wróżby. Przekuwaliśmy czerwone serca, na których umieszczone były imiona dziewcząt i chłopców. Kręciliśmy butelką, która wróżyła, jaki zawód będzie wykonywał przedszkolak w przyszłości. Z zaciekawieniem dzieci przebijały balony z ukrytymi zagadkami. Aby nie omijało nas szczęście wrzucaliśmy monety do wody. Podtrzymując tradycję, z zachowaniem ostrożności, przelewaliśmy przez duży klucz roztopiony wosk. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane wszystkimi zabawami. Dzień zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

Autor: Beata Augustyniak