Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Wypuszczamy kuropatwyW czwartek 26 września uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody. Na zaproszenie pani Danuty First i Koła Łowieckiego "Rogacz" wzięli udział w akcji wypuszczenia do naturalnego środowiska 200 kuropatw, które wzbogacą okoliczny ekosystem.

Uczniowie wraz z myśliwymi przemierzyli okoliczne pola i łąki, aby w kilku miejscach wypuścić na wolność te sympatyczne i pożyteczne ptaki.

Każde dziecko miało okazję, aby schwycić w dłonie, przytrzymać, a następnie podarować wolność maleńkim mieszkańcom naszych łąk i pol, co dzieci czyniły z wielkim zaangażowaniem.

Po powrocie do domku myśliwskiego w Sułowie uczestnicy naszej wycieczki wysłuchali opowiadania myśliwych o pracy Koła Łowieckiego, o dokarmianiu zwierząt i innych działaniach tej organizacji na rzecz przyrody, a na koniec uczestniczyli w pieczeniu kiełbasek na ognisku.

Po tych wszystkich wydarzeniach uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o wiele przeżyć, wśród których na pewno w pamięci pozostanie dotyk ptaków oraz charakterystyczny ich głos i ta prawda, że przyroda jest darem, który powinniśmy kochać i o który każdy z nas powinien się troszczyć, a czas spędzony w jej otoczeniu jest nieoceniony.

Za zaproszenie, za ten czas spędzony w otoczeniu przyrody i za gościnność chcemy gorąco podziękować pani Danucie First i wszystkim myśliwym z Koła Łowieckiego "Rogacz".