Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Wizyta pani pielęgniarki

Odział przedszkolny w Pobielu13 września do przedszkola w Pobielu zawitała - pani Renata Kroll-Chorostkowska, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w szpitalu w Rawiczu. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała przedszkolakom, jak należy właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.

Pani Renata w bardzo ciekawy sposób zapoznała dzieci z historią pielęgniarstwa. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem słuchały, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Chętnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych, wykonując między innymi masaż serca na fantomie.

Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty - rękawice, maseczki, czepki, kolorowanki oraz lizaki z witaminami. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły wesołe piosenki oraz wręczyły pani pielęgniarce pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.

Był to dzień pełen wrażeń, a Pani Renata dała się poznać jako osoba o WIELKIM SERCU.