Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


"Jak nie czytam, jak czytam"


Czasami wystarczy bajka , aby dać naszemu dziecku pieszczotę, która pozostaje w sercu na całe życie

Pino Pellegrino

W wieku 7 lat ważną rolę odgrywa czytanie lub opowiadanie tekstów literackich przez nauczyciela albo rodzica. Ten rodzaj aktywności rozbudza zainteresowanie czytelnicze i zachęca do podejmowania samodzielnych prób czytania. Uważam również, że rozbudza wyobraźnię i emocje dzieci.

W dobie komputeryzacji, wszechobecnego internetu, mając na uwadze wszechstronny rozwój uczniów, już po raz czwarty dnia 7 czerwca wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Do akcji przystąpili uczniowie uczący się w obu budynkach naszej szkoły.

W budynku w Pobielu uczniowie klas I-III oraz nasi młodsi koledzy z przedszkola z książkami pod pachą zameldowali się w sali gimnastycznej. Najpierw posłuchaliśmy wierszy dla dzieci, które czytały nasze panie, a następnie równocześnie czytaliśmy swoje ulubione pozycje książkowe. Trzeba przyznać, że takie wspólne czytanie bardzo nam się podoba.

Obok budynku w Czarnoborsku na miękkich kocykach do akcji przystąpiły dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału zerowego i uczniowie kl.IV, V i VII. Tegoroczna akcja była poświęcona naszemu patronowi, Julianowi Tuwimowi. Po akcji cichego czytania wierszy tego autora odbyły się konkursy. Dzieci z punktu przedszkolnego kolorowały Słonia Trąbalskiego i Lokomotywę. Zadaniem dzieci z oddziału zerowego było wykonanie rysunków do wierszy Tuwima. Natomiast reprezentanci kl.IV, V i VII przystąpili do konkursu dotyczącego twórczości: układali tytuły wierszy, odpowiadali na pytania, podawali tytuł wiersza na podstawie fragmentów i rekwizytów. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja. Wszystkie dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału zerowego wykonały swoje zadanie konkursowe na szóstkę i w nagrodę otrzymały sympatyczne breloczki. Wśród klas starszych pierwsze miejsce zajęła kl.V, drugie miejsce kl.IV a trzecie miejsce kl.VII. Wszystkie startujące zespoły nagrodzono dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Podczas akcji wręczono nagrody książkowe najlepszym czytelnikom w roku szkolnym 2018/2019. W kl.I-III była to ucz.kl.I Wiktoria Tatarek, natomiast w kl.IV-VII ucz. kl.V - Daniel Muzyka. Laureatom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do czytania w czasie wakacyjnego odpoczynku.