Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Happening po drogach Pobiela

z okazji "Światowego Dnia bez Tytoniu"31 maja obchodziliśmy w naszej szkole "Światowy Dzień bez Tytoniu". Oddziały przedszkolne z Pobiela aktywnie włączyły się w przebieg tej akcji. Przez cały rok szkolny maluchy uczestniczyły w Programie EdukacyjnymPowiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Górze pt.:"CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS". Głównym celem tego programu było zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach, jak również wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych tj.: "1. Wycieczka - źródła dymu. 2. Co i dlaczego dymi? 3. Jak się czuję, kiedy dymi papieros? 4. Co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy? Jak unikać dymu papierosowego?" Na lekcjach dzieci spotykały się ze "Smokiem Dinkiem", wykonywały szereg prac plastyczno-technicznych, śpiewały, tańczyły, poddawały się ćwiczeniom relaksacyjnym oraz brały udział w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS". Podsumowaniem tego projektu było zorganizowanie happeningu (kolorowego pochodu z transparentami po Pobielu) z okazji "Światowego Dnia bez Tytoniu".W tym roku wpadłyśmy na pomysł, żeby w pochodzie szły dwa papierosy, które dzieci wykonały na zajęciach. Przygotowania do "Pochodu" zajęły nam sporo czasu. Było trochę problemu z ubraniem Mai i Marcela w przygotowane uniformy, jednak na umówioną godzinę było wszystko gotowe. Podczas drogowego happeningudzieci wykrzykiwały wymyślone przez siebie hasła: "Papieros to nasz wróg!" "Mamo, tato nie pal!" itp. Wśród napotkanych przechodniów akcja wzbudziła wiele pozytywnych emocji, do tego stopnia, że od jednego z mieszkańców Pobiela otrzymaliśmy dwa koszyki świeżutkich i pysznych truskawek.

Mamy nadzieję, że nasza akcja przyniosła jakieś "dobre owoce" - jak nie teraz to może za tydzień, miesiąc … , bo jeśli choć jeden palacz przestanie palić, to warto było się trudzić. Wszystkim palaczom życzymy rychłego zaprzestania palenia.

Po zakończonej akcji uradowane przedszkolaki udały się na plac zabaw, gdzie świętowały Dzień Dziecka. Były pyszne kiełbaski z grilla, soczyste truskawki, soki oraz rozgrywki sportowe, po których każdy uczestnik otrzymał medal Super Przedszkolaka i słodką niespodziankę. To był naprawdę DZIEŃ PEŁEN WRAZEŃ!