Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Pełna wrażeń przygoda przedszkolaków

w Parku RozrywkiDnia 28 maja 2019 r odbyła się wycieczka dla przedszkolaków i dzieci z oddziału zerowego z Pobiela do Nenufar Club w Kościanie.

Program edukacyjno - rekreacyjny obfitował w wiele atrakcji. Dzieci z pomocą animatorów: Piratów, Chinek, Indian odkrywały kolejne wskazówki w drodze do skarbu. Poszukiwania rozpoczęły się od rejsu tratwą z Piratami, co było dla wszystkich niezwykłą przygodą, a jednocześnie okazją do obserwacji przyrodniczych: nenufary, grążel żółty, pałki wodne, żaby, a te ostatnie dały wprost popisowy "żabi koncert". Po dotarciu na "suchy ląd" dzieci miały okazję do poznania ważnych zabytków architektonicznych świata- w Parku Miniatur, np. kamienne posągi (z Wyspy Wielkanocnej), Łuk Triumfalny i Wieża Eiffla (Paryż), Statua Wolności czy greckie posągi.

Najmłodsi poznali także tajemniczy Świat Bajek. W bajkowej alejce można zobaczyć: domki Baby Jagi, Trzech Świnek, Śpiącej Królewny, Krecika, Gepetta i Pinokia i wiele innych bajkowych postaci. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał także z dyplom "POSZUKIWACZA SKARBU".

W południe odbył się pokaz i nauka SAVOIR VIVRE przy stole, połączone z ekskluzywnym, trzydaniowym obiadem. Dzieci, nauczycielki i opiekunowie przyjęci zostali w restauracji przy wytwornie przygotowanym stole. Obsługiwani byli przez elegancko ubranych zawodowych kelnerów i kelnerki. Dzieci ze smakiem zjadły trzydaniowy posiłek: zupę, drugie danie i deser. Program edukacyjny prowadzony był przez Szefa Sali, a konkretnie przez "Szefową", która w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób uczyła elegancji i zachowania SAVOIR VIVRE przy stole. Wesołe harce na placu zabaw zakończyły ten pełen wrażeń dzień.

Wyjazd zaliczamy do udanych, a przeżytą przygodę w Parku Rozrywki będziemy długo i miło wspominać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.