Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Rodzinnie nad BałtykiemPodobnie jak w ubiegłym roku pierwszy tydzień czerwca nasza klasa postanowiła spędzić nad Bałtykiem. Tym razem jako miejsce pięciodniowej wycieczki wybraliśmy Kołobrzeg, a dokładnie leżące nie opodal tego kurortu Grzybowo.

W poniedziałek 3 czerwca o piątej rano wyruszyliśmy na naszą kolejną rodzinną wycieczkę nad morze. Jak zwykle oprócz nas, czyli uczniów klasy VI i wychowawcy, pojechały z nami 4 mamy i babcia jednej uczennicy, tak więc wraz z panem kierowcą nasza grupa liczyła 18 osób.

Po ośmiu godzinach jazdy zameldowaliśmy się w pensjonacie Klaudia w Grzybowie i po zajęciu pokoi i rozpakowaniu bagaży udaliśmy się na plażę. Pogoda była piękna, a woda w Bałtyku okazała się nie tak zimna, jak mogło się wydawać, więc postanowiliśmy zakosztować pierwszego spotkania z morzem. Kolejne codzienne spotkania z Bałtykiem były coraz śmielsze, więc zabawy na plaży i w wodzie były naszą codziennością. Tak spędzaliśmy codzienne wieczory oraz cały czwartek, który przeznaczyliśmy na plażowanie, rezygnując z innych atrakcji.

Oprócz tego zwiedziliśmy Muzeum Oręża Polskiego i Skansen Morski, gdzie mogliśmy na własne oczy zobaczyć samoloty odrzutowe, helikoptery, czołgi, pojazdy opancerzone, a nawet wejść pod pokład prawdziwych okrętów wojennych i zobaczyć, w jakich warunkach mieszkają żołnierze służący w marynarce. Płynęliśmy też prawdziwym statkiem torpedowym. W kolejnym dniu byliśmy w Muzeum 6D i na molo w Kołobrzegu, widzieliśmy prawdziwy port towarowy, do którego przypływały statki transportujące po morzach różne towary, ale oprócz zwiedzania był też czas na spacer, lody i inne atrakcje nadmorskiej miejscowości.

Na zakończenie naszego pobytu w Grzybowie mamy przygotowały nam kiełbaski z grilla, które obficie pokropił pierwszy od początku naszego przyjazdu deszcz. Oznaczało to, że wycieczka klasy VI dobiega końca.

W piątek 7 czerwca przed południem przyszło nam pożegnać się z morzem. Pogoda dostosowała się do atmosfery tego dnia. Zrobiło się chłodniej, a słońce częściej chowało się za chmurami, wiec nieco łatwiej było kończyć naszą wycieczkę, którą na pewno będziemy jeszcze wspominać. O 12.00 wsiedliśmy do naszego autobusu i o 19.30 byliśmy na miejscu, gdzie czekali na nas nasi bliscy.

Na koniec chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się doi tego, że ta wycieczka doszła do skutku.- sponsorom, rodzicom, a szczególnie mamom i babci, które wraz z wychowawcą sprawowały opiekę na dziećmi, oraz panu kierowcy i wszystkim, którzy nas gościli.