Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorz±d
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesi±ca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Na szlakach Karpacza i okolicW dniach 27-29.05.2019 uczniowie klasy III PSP Czarnoborsko wraz z wychowawczyni± i dwoma mamami odbyli wycieczkę do Karpacza i okolic. Celem wyprawy było bliższe poznanie krajobrazu górskiego, szlaków turystycznych i atrakcji Karkonoszy.

Zwiedzanie rozpoczęli¶my od wizyty w Parku Miniatur Zabytków Dolnego ¦l±ska w Kowarach. Następnie po rozlokowaniu się w pensjonacie „Perła Sudetów” w Karpaczu, udali¶my się na zwiedzanie tego turystycznego miasta. W towarzystwie pani przewodnik zobaczyli¶my dziki wodospad, zaporę na Łomnicy, skocznię „Orlinek”. Następnego dnia za¶ rozpoczęli¶my od zwiedzania ¦wi±tyni Wang, a potem żółto-niebieskim szlakiem ruszyli¶my do schroniska „Samotnia” i „Strzecha Akademicka”.Trochę padało, ale dali¶my radę. Po wyprawie w góry relaksowali¶my się w basenie. Ostatniego dnia wybrali¶my się na niezapomniany spacer po czeskiej stronie Karkonoszy, a mianowicie „Spacer w koronach drzew”.

W czasie naszego pobytu promowali¶my zdrowy, atrakcyjny, bezpieczny i bez używek sposób spędzania wolnego czasu. W naszych wędrówkach towarzyszyło nam hasło: "Zachowaj TrzeĽwy Umysł".