Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Wycieczka do Hydropolis

Projekt "Pozytywna Edukacja w Gminie Wąsosz"
Dnia 30 kwietnia 2019 r. uczniowie kl.II-V udali się na wycieczkę do Hydropolis do Wrocławia w ramach realizacji projektu "Pozytywna edukacja w gminie Wąsosz. Przed wejściem do budynku głównego wszyscy przechodzili chrzest bojowy, walcząc i nie dając się zmoczyć spadającej wodzie.

Zwiedzanie ekspozycji związanych z wodą poprzedziło obejrzenie filmu dotyczącego powstania naszej planety oraz narodzin wody. Uczniowie obejrzeli ekspozycje głębin oceanicznych z żyjącym tam zwierzętami. Największe zainteresowanie wzbudził batyskaf, do którego można było wejść i poczuć się jak prawdziwy badacz głębin oceanicznych. Była to replika pojazdu z 1960r., który posłużył do badania dna Rowu Mariańskiego położonego na głębokości prawie 11km.

Po mrokach panujących w głębinach oceanicznych nadszedł czas na zwiedzanie różnorodności form żywych organizmów w płytszych warstwach oceanu. Kolejne ekspozycje przybliżyły uczniom znaczenie wody dla człowieka i przyrody.

Nie można jednak zapominać, że woda to jeden z żywiołów. Uczniowie przekonali się o tym oglądając na stole multimedialnym interaktywny plan Wrocławia, który obrazował skalę powodzi tysiąclecia z 1997r. Na wystawie nie zabrakło także ekspozycji dotyczących obiegu wody w przyrodzie, a także różnych środków transportu morskiego i wynalazków sprzed tysięcy lat. Wszyscy pełni wrażeń i z dużym zasobem wiedzy o hydrosferze zakończyli zwiedzanie.

Mocno, ale naprawdę mocno zmęczeni, ale niesamowicie zadowoleni wróciliśmy do domu.