Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


"Wiosna, ach, to Ty"

Dzień Wiosny i Dzień Ucznia
21 marca każdego roku obchodzimy Dzień Wiosny, który w naszej szkole jest jednocześnie Dniem Ucznia. W czasie tych uroczystości chcemy obwieścić światu, że skończył się czas panowania okrutnej zimy, a nadszedł radosny, pełen ciepła i woni kwiatów okres, który we władanie wzięła wiosna. I chociaż zima nie pokazała w tym roku swego najgorszego oblicza, żegnaliśmy ją bez żalu, a swoją radość związaną z tym wydarzeniem wyraziliśmy na scenie, prezentując rozliczne talenty.

Wystąpiły więc dzieci z klasy "0", które przedstawiły dwa tańce i skecz pt. Monitoring", uczniowie klasy VI, laureaci gminnego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik", Anastazja Nałkowska i Oskar Adamik, którzy recytowali wiersze Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i Wisławy Szymborskiej, oraz przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego "Pod Muchomorkiem" w scence "Żeby nie było brudasów". Klasa VII na tę okazję przygotowała skecze o życiu szkoły.

W poważniejszy nastrój wprowadzili nas Oskar Adamik, który zagrał na flecie fragment IX Symfonii Ludwika van Beethowena pt. "Oda do radości" i Hania Woźniak z Punktu Przedszkolnego, która zaśpiewała wzruszającą piosenkę pt."Biało-czerwona".

Po prezentacji talentów Pani dyrektor przekazała uczniom klasy VII symboliczne klucze, oznaczające władzę, i nasi najstarsi uczniowie wraz z powierzonymi sobie klasami udali się do pracowni na lekcje.

Z tego co wiemy, wszystkie klasy wykonały zadania, a więc ten czas można uznać za udany zarówno dla uczniów jak i nowych nauczycieli, co nas bardzo cieszy.


W budynku w Pobielu Dzień Wiosny obchodzili uczniowie klas 0-III oraz dzieci z przedszkola. Pogoda sprzyjała, więc wszyscy ten dzień spędzili w terenie. Wszystkie grupy uczniów musiały pokonać wyznaczoną trasę, wykonując po drodze wesołe, wiosenne zadania, rozwiązując krzyżówki i zagadki. Wszyscy spisali się doskonale i z uśmiechem na twarzach dotarli do celu.

Warto było się postarać, ponieważ na boisku szkolnym czekała już na wszystkich Marzanna, z którą dzieci wraz z nauczycielami pomaszerowali w radosnym, kolorowym pochodzie. Na koniec, bez żalu została ona spalona w ognisku. Po tak emocjonujących przeżyciach, wszyscy zgromadzili się przy ognisku i z ogromnym apetytem spałaszowali pyszne kiełbaski.

Tradycji stało się zadość,więc teraz ze spokojem możemy cieszyć się słonecznymi, wiosennymi dniami.Zdjęcia w dziale: GALERIA