Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Rekrutacja


Program dla szkół
Bocian"ABC muzeum", Sky Tower i "Tarapaty"


3 listopada uczniowie klas IVa , IVb, Va , VIb wyruszyli wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska. Na szczęście przestało padać. Wszyscy byli w dobrych humorach, bo dzień zapowiadał się pełen atrakcji.

Nasz wesoły autobus najpierw pojechał do Muzeum Narodowego, które mieści się w pięknym zabytkowym budynku w pobliżu Urzędu Wojewódzkiego. Jest to jedno z głównych muzeów Wrocławia i Dolnego Śląska. Zbiory muzeum obejmują przede wszystkim malarstwo i rzeźbę, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska. W tym niezwykłym obiekcie uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych: "ABC muzeum" i "Podchody z Kościuszką". W trakcie niezwykle ciekawych lekcji mogli obejrzeć niektóre zbiory muzealne: obrazy, rzeźby, ceramikę, szkło, wyroby rzemiosła artystycznego z różnych epok historycznych.

Po zwiedzeniu muzeum uczestnicy wycieczki wyruszyli do galerii Sky Tower, by szybkobieżną windą wjechać aż na 49 piętro, czyli wysokość ponad 200 metrów. Tutaj wszyscy mogli podziwiać piękne widoki na miasto i jego okolice.

Po tej niezwykłej przygodzie nie pozostawało nic innego tylko udać się do galerii handlowej: Magnolia, gdzie w kinie Helios uczniowie obejrzeli film pt. "Tarapaty". To film o sile prawdziwej przyjaźni i ekscytującej przygodzie. Wraz z głównymi bohaterami: Julką i Olkiem widzowie mieli możliwość rozwiązywać tajemniczą zagadkę, tropić niezwykłą złodziejską szajkę, a jednocześnie co rusz wpadać w nowe "tarapaty".

Pełni niezwykłych wrażeń jakich dostarczył film, wszyscy udali się na spacer po galerii, aby coś smacznego zjeść, zrobić małe zakupy, a następnie wsiedli do autokaru, by udać się w podróż powrotną. Było super!!!