Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Rekrutacja


Program dla szkół
BocianSlubujemy!

Uroczyste pasowanie na ucznia


W dniu 20 października 2017 roku uczniowie klasy I a złożyli uroczyste ślubowanie.

"Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom" - ślubowało 14-cioro uczniów.

Pięknie i odświętnie ubrani pierwszoklasiści, z granatowym biretem na głowie i czerwonym kwiatem na piersi, swój program artystyczny rozpoczęli wspaniałym wykonaniem poloneza. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, wykonali układ taneczny oraz zagrali przy akompaniamencie muzyki na dzwonkach i drewienkach.

Po programie artystycznym Pani dyrektor, przy użyciu wielkiego "wiekowego" już ołówka, uroczyście pasowała pierwszoklasistów na uczniów szkoły. Po akcie pasowanie uroczystą przysięgę złożyli rodzice uczniów. Obiecali, że zawsze będą uważnie słuchać swojego dziecka, wspierać i doceniać je oraz współpracować ze szkołą i nauczycielami. W podzięce za te piękne słowa otrzymali wykonaną przez swoje pociechy, jesienna ramkę z pamiątkowym zdjęciem dziecka w birecie.

Każdy pierwszak natomiast na pamiątkę tej uroczystej chwili otrzymał dyplom pasowania na ucznia, tornisterek ze słodkościami oraz notesik z długopisem. Miłą niespodzianką były również upominki od uczniów klasy drugiej, którzy obdarowali swoich młodszych kolegów i koleżanki własnoręcznie wykonaną zakładką do książki oraz pudełeczkiem ze słodką przekąską.

Na zakończenie uroczystości odbyła się sesja zdjęciowa, po której dzieci wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek do klasy. Ten uroczysty dzień na pewno na długo zapisze się w pamięci każdego pierwszaka.