Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


24. edycja akcji Sprzątanie Świata


Nie ma śmieci - są surowce" - to hasło tegorocznej edycji Sprzątania Świata, do której włączyli się uczniowie naszej szkoły. Celem tej edycji było zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako "śmieci" - na składowisku, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania.

W naszej szkole akcję przeprowadzono 20 września - zarówno w budynku szkoły w Czarnoborsku jak i w Pobielu. Na piątej godzinie lekcyjnej przedszkolaki i uczniowie porządkowali teren wokół szkół i przedszkola, jednocześnie segregując "śmieci" zgodnie z obowiązującymi w naszej gminie zasadami (kosz żółty: papier i plastik; zielony: szkło i metal; czarny: odpady mieszane). Każda klasa otrzymała worki oznaczone trzema kolorami, do których trafiały odpady już posegregowane. Wszystkie dzieci z chęcią usuwały nieczystości i z wielką satysfakcją podziwiały efekty swojej pracy, powracając z zapełnionymi workami śmieci.

Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami panią Mariolą Sztymą i panią Ireną Władyką. Podziękowano wszystkim dzieciom za zaangażowanie i zachęcono do zbiorowego porządkowania swoich miejscowości.