Strona główna
Komunikaty
Rekrutacja
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Grono nauczycielskie
Uczniowie
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd Uczniowski
Wolontariat
SKO


Radosna Szkoła
Mleko w Szkole
Owoce w Szkole
BocianAkcja "Wypuszczamy młode kuropatwy"


Uczniowie naszej szkoły od wielu lat współpracują z Kołem Łowieckim "Rogacz".

W tym roku szkolnym również czynnie włączymy się w akcję pomagania zwierzętom poprzez zbiórkę kasztanów i żołędzi , ale to jesienią.

Zaś 7 września spotkaliśmy się z członkami Koła Łowieckiego w Sułowie Wielkim przy domku myśliwskim. Tym razem chodziło o znaczące powiększenie ilości kuropatw w naszym ekosystemie. Otóż uczniowie klas I- III gromadnie i z ochotą, pod czujnym okiem zaprzyjaźnionych leśników wypuszczali na wolność odchodowane kuropatwy. Młodymi zajmowała się pani Danusia First, która przez kilka miesięcy hodowała pisklaki w swoim gospodarstwie. My przy pomocy leśników wyprowadziliśmy je na pobliskie łąki. Zatem nasze pola i łąki wzbogaciły się o 60 sztuk młodych kuropatw pochodzących z Francji.

Po działaniach na rzecz natury, nadszedł czas na wspólne grillowanie przy ognisku. Kiełbaski smakowały wybornie, pieczony chlebuś podobnie. Po zabawie na placu w Sułowie wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o porożach tutejszej zwierzyny. Na koniec odbył się koncert gry na rogu myśliwskim. Do szkoły wracaliśmy z poczuciem porządnie wykonanej pracy , wzbogaceni o nowe wiadomości i przeżycia. Członkom Koła serdecznie dziękujemy i "Darz bór".