Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Akcja "Wypuszczamy młode kuropatwy"


Uczniowie naszej szkoły od wielu lat współpracują z Kołem Łowieckim "Rogacz".

W tym roku szkolnym również czynnie włączymy się w akcję pomagania zwierzętom poprzez zbiórkę kasztanów i żołędzi , ale to jesienią.

Zaś 7 września spotkaliśmy się z członkami Koła Łowieckiego w Sułowie Wielkim przy domku myśliwskim. Tym razem chodziło o znaczące powiększenie ilości kuropatw w naszym ekosystemie. Otóż uczniowie klas I- III gromadnie i z ochotą, pod czujnym okiem zaprzyjaźnionych leśników wypuszczali na wolność odchodowane kuropatwy. Młodymi zajmowała się pani Danusia First, która przez kilka miesięcy hodowała pisklaki w swoim gospodarstwie. My przy pomocy leśników wyprowadziliśmy je na pobliskie łąki. Zatem nasze pola i łąki wzbogaciły się o 60 sztuk młodych kuropatw pochodzących z Francji.

Po działaniach na rzecz natury, nadszedł czas na wspólne grillowanie przy ognisku. Kiełbaski smakowały wybornie, pieczony chlebuś podobnie. Po zabawie na placu w Sułowie wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o porożach tutejszej zwierzyny. Na koniec odbył się koncert gry na rogu myśliwskim. Do szkoły wracaliśmy z poczuciem porządnie wykonanej pracy , wzbogaceni o nowe wiadomości i przeżycia. Członkom Koła serdecznie dziękujemy i "Darz bór".