Strona główna
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Kadra
Uczniowie
Absolwenci
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd
Wolontariat
SKO


Komunikaty
Kalendarz roku szk.
Wydarzenia miesiąca
Plan lekcji
Dowozy
Rekrutacja


Pozytywna edukacja
Program dla szkół
Bocian


Inauguracja roku szkolnego 2017/2018


Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbyła się wyjątkowo 4 września 2017 roku. Uczniowie rozpoczęli naukę w zmienionej rzeczywistości, ponieważ od tego roku edukacja w szkole podstawowej odbywać się będzie w systemie ośmioklasowym. Wprawdzie w naszej szkole w Czarnoborsku nie utworzono oddziału klasy siódmej (zeszłoroczni absolwenci będą dojeżdżać do siódmej klasy do Wąsosza), ale w wyniku decyzji organu prowadzącego budynek szkoły podstawowej w Pobielu stał się filią Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnoborsku. Zatem nasza szkoła zyskała nie tylko nowych uczniów, ale też nowych nauczycieli.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego ze względów organizacyjnych odbyła się w dwóch miejscach - w Czarnoborsku o godzinie 8.50, natomiast w Pobielu o 11.00. Msza święta z okazji nowego roku szkolnego miała miejsce w kościele parafialnym w Pobielu o godzinie 10.00, uczestniczyli w niej uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne.

Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych,przedstawiła wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz złożyła życzenia, aby praca przebiegała w atmosferze życzliwości i zrozumienia oraz sprawiała wiele satysfakcji.

Szczególne słowa skierowane były do najmłodszych, a przede wszystkim do uczniów klas I, którzy rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. W bieżącym roku staną się oni członkami naszej społeczności szkolnej. Pani Dyrektor wyraziła nadzieję, że wszyscy uczniowie będą systematycznie pracować, brać aktywny udział w imprezach, konkursach, zawodach sportowych i akcjach charytatywnych.

Na inauguracji roku szkolnego w budynku w Pobielu swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Zbigniew Stuczyk i Pan Wiceburmistrz Grzegorz Kordiak. Pan Burmistrz życzył wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, aby stała się ona miejscem przyjaznym, w którym nauka i współpraca w nowym roku szkolnym będzie układać się pomyślnie.Zdjęcia w dziale: GALERIA