Strona główna
Komunikaty
Rekrutacja
O szkole
Oferta edukacyjna
Historia
Patron
Hymn
Grono nauczycielskie
Uczniowie
Rada Rodziców
Biblioteka


Samorząd Uczniowski
Wolontariat
SKO


Radosna Szkoła
Mleko w Szkole
Owoce w Szkole
BocianInauguracja roku szkolnego 2017/2018


Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbyła się wyjątkowo 4 września 2017 roku. Uczniowie rozpoczęli naukę w zmienionej rzeczywistości, ponieważ od tego roku edukacja w szkole podstawowej odbywać się będzie w systemie ośmioklasowym. Wprawdzie w naszej szkole w Czarnoborsku nie utworzono oddziału klasy siódmej (zeszłoroczni absolwenci będą dojeżdżać do siódmej klasy do Wąsosza), ale w wyniku decyzji organu prowadzącego budynek szkoły podstawowej w Pobielu stał się filią Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnoborsku. Zatem nasza szkoła zyskała nie tylko nowych uczniów, ale też nowych nauczycieli.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego ze względów organizacyjnych odbyła się w dwóch miejscach - w Czarnoborsku o godzinie 8.50, natomiast w Pobielu o 11.00. Msza święta z okazji nowego roku szkolnego miała miejsce w kościele parafialnym w Pobielu o godzinie 10.00, uczestniczyli w niej uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne.

Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych,przedstawiła wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz złożyła życzenia, aby praca przebiegała w atmosferze życzliwości i zrozumienia oraz sprawiała wiele satysfakcji.

Szczególne słowa skierowane były do najmłodszych, a przede wszystkim do uczniów klas I, którzy rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. W bieżącym roku staną się oni członkami naszej społeczności szkolnej. Pani Dyrektor wyraziła nadzieję, że wszyscy uczniowie będą systematycznie pracować, brać aktywny udział w imprezach, konkursach, zawodach sportowych i akcjach charytatywnych.

Na inauguracji roku szkolnego w budynku w Pobielu swoją obecnością zaszczycił nas Pan Burmistrz Zbigniew Stuczyk i Pan Wiceburmistrz Grzegorz Kordiak. Pan Burmistrz życzył wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, aby stała się ona miejscem przyjaznym, w którym nauka i współpraca w nowym roku szkolnym będzie układać się pomyślnie.

Zdjęcia w dziale: GALERIA